Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » Ciach!Centrum MiauKota

Ciach!Centrum MiauKota

2010-10-16 14:32:30

Jeśli założymy, że kocica dojrzałość płciową może osiągnąć w wieku pięciu miesięcy, rodzić 2-4 razy w roku, a w każdym miocie mieć średnio sześcioro młodych, łatwo obliczyć ogrom kociego nieszczęścia. Większa część przychówku wkrótce zginie - zwykle w dramatycznych okolicznościach - m.in. z powodu głodu, chorób, zimna czy "ingerencji" człowieka. Osobniki, które przetrwają, będą się wciąż rozmnażać, zwiększając coraz bardziej skalę dramatu.
fot. bh
Więcej: http://picasaweb.google.pl/azyl.SafeHarbor.pl/CiachCentrumLokalPrzedRemontem#
Miaukot poza szukaniem domów dla swoich kocich i psich podopiecznych stara się walczyć z nadpopulacją kotów wolno żyjących, prowadząc akcję Ciach!bezdomność. W tym roku udało się wysterylizować 32 koty, głównie kotki.

1 października wolontariuszki MiauKota odebrały klucze do lokalu, w którym powstanie Ciach!centrum, czyli miejsce, które pozwoli realizować podstawowe cele fundacji: tu znajdą tymczasowe ciche lokum koty złapane do sterylizacji i te, które będą wracać do sił już po zabiegu.

Co nam to da?

Niezależność.

Brak miejsc, w których można było przetrzymywać zwierzęta po zabiegu, sprawiał, że musieliśmy się zastanawiać, kogo ciachać w pierwszej kolejności, a kto może poczekać. Nie oznacza to, że nasze możliwości będą nieograniczone: braku funduszy, które pokrywałyby koszty sterylek, nie przeskoczymy...

Lokal ma naprawdę wielki potencjał. Zanim można będzie go w pełni wykorzystać, czeka nas mnóstwo pracy, ale tego akurat się nie boimy. Kciuki i ciepłe myśli potrzebne w każdej ilości ;) Będziemy również musieli prosić o pomoc, jakby to ująć: bardzo konkretną... Zależy nam, by uporać się z remontem przed zimą - to pora roku najbardziej sprzyjająca łapaniu i sterylizowaniu zwierząt.Na tym nie kończą się nasze plany związane z centrum, ale na razie nie uprzedzajmy faktów!

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę, bloga albo do wątku na miau.pl (wystarczy w wyszukiwarkę wpisać słowo MiauKot).
Autor:
Komentarze
  • Panciapka

    2010-11-20 18:41:06
    ciekawy artykuł :)