Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » Możesz pomóc w remoncie Ciach!Centrum!

Możesz pomóc w remoncie Ciach!Centrum!

1970-01-01 01:00:00

Drgnęło! Taaadaaam!
O Ciach!centrum pisaliśmy tutaj: http://www.cafeanimal.pl/artykuly/Ciach!Centrum-MiauKota,3673.
W wielkim skrócie: chodzi o miejsce, w którym będzie można przechować po zabiegu sterylizacji koty wolno żyjące.
Bardzo długo trwało podopinanie wszystkich spraw związanych z instalacją elektryczną w Ciach!centrum. Nie! Źle powiedziane: elektryk nie dość, że uwinął się migiem ze swoją częścią roboty, to jeszcze wyczyścił rynny! :D Opóźniła nas papierologia, jak to u nas: papiór, papiór, papiór widzę... Mamy nadzieję że oczekiwanie na założenie licznika było najtrudniejszym okresem, a teraz pójdzie już z górki, mimo że spodziewamy się łez, odcisków, potu i brudu ;)
Najważniejsze, że będziemy mogli zacząć działać.
fot. bh
Teraz przyglądamy się grzejnikom, które powinny spełniać następujące warunki: być bezpieczne, efektywne i tanie w eksploatacji... No co? Nie tracimy nadziei ;)

Pilnie szukamy kogoś, kto pomoże nam w sprawach wodno-kanalizacyjnych: podpowie, co i jak podłączyć, by wszystko działało, było ekonomiczne i bezpieczne. Pracy starczy dla każdego: potrzebujemy i fachowców i rąk do pracy: trzeba wszystko wynieść, przynieść, zanieść, odnieść, zamieść, odkurzyć zdrapać, pomalować, wygipsować, wymurować, ułożyć, położyć, wykafelkować*... a znając życie, po drodze i tak wyskoczą jakieś nieoczekiwane niespodziejki...

Niżej nasza lista życzeń ;) Może ktoś uskuteczniał u siebie remont albo ma pomysł, gdzie tanio (no niestety...) znaleźć to, czego potrzebujemy?Pomieszczenie na parterze (to ten pokój, który wygląda tragicznie. Kiedyś był tam warsztat, więc nie czarujmy się, będzie co robić):

- płytki na podłogę : 30 m kw.,

- okno o wym. 60 x 1,55,

- drzwi wyjściowe o szerokości 1,13 - mają to być drugie, wewnętrzne drzwi: pierwsze, zewnętrzne, są metalowe, nieszczelne, ale bezpieczne, więc ich nie ruszamy,

- drzwi do łazienki szer. 70 lub 80 cm - i tak musimy domurować ścianę, by łazienka powstała, więc szerokość samych drzwi jest mniej istotna,

- płyty gipsowe na sufit - 30 m kw.

Ściany z pewnością potrzebować będą zaprawy do tynku oraz farb, ale z uwagi na łatwość utrzymania czystości przydałyby się też płytki ścienne (do wysokości 2 m). To takie myślenie na przyszłość: mamy bardziej rozbudowane plany dotyczące wykorzystania lokalu ;)

Dół ma wysokość 3,25. Za pomocą płyt gipsowych sufit możemy nieco obniżyć, co będzie się również wiązało z oszczędnością w ogrzewaniu.

Pomieszczenie na piętrze:

- wykładzina elastyczna, przemysłowa 4 szer. x 4,6 dł i ok. 9 m bieżących 2 metrowej,

- wysokość pomieszczenia to 2,23 m i to z pewnością bez problemu obmalujemy :D

A tu nieco naszych planów: co, gdzie i po co...Zależy nam na czasie również dlatego, by nie nadwyrężać cierpliwości Ludzi, którzy podarowali MiaKotowi meble...* speca od płytek też nam trza ;)O, właśnie: gdyby przez przypadek dysponował ktoś akurat wolną gotówką lub też - zupełnie przypadkowo - błądził po swoich wirtualnych kontach (niekoniecznie na kKajmanach ;) ) , polecamy się:

Fundacja Pomocy Zwierzętom MiauKot

pl. Gen. Sikorskiego 2/2

41-902 Bytom

nr konta: ING Bank Śląski 86 1050 1621 1000 0090 7210 1638

płatności zagraniczne kod:

SWIFT: INGBPLPW

IBAN: PL 86 1050 1621 1000 0090 7210 1638Prosimy o rozpowszechnianie tej informacji - każda pomoc jest potrzebna!
Autor:
Komentarze