Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » porady  » Daj im trochę ruchu - ćwiczenia dla gadów

Daj im trochę ruchu - ćwiczenia dla gadów

2012-06-06 14:00:00

porady

Mimo że większość węży, żółwi, czy jaszczurek w zupełności zadowala się terenem wokół swego legowiska lub krótkimi wycieczkami po pokoju – warto dać im coś więcej. Zwłaszcza, że może to mieć pozytywny skutek na ich zdrowie. Poniżej kilka ćwiczeń, które możemy wykonać z naszym zimnokrwistym pupilem
fot. za wikipedia.org
Węże

Większość domowych węży całe swoje życie spędza w zamkniętych pomieszczeniach, co powoduje, że tracą formę, jaką cieszyłyby się na wolności. Jednym z proponowanych przez specjalistów ćwiczeń jest pływanie, do którego organizacji potrzebny będzie niewielki basenik dziecięcy. Napełniamy go odpowiednio ciepłą wodą w ilości takiej, aby wąż miał głowę ponad taflą i pozwalamy zwierzakowi pobawić się przez 10 - 20 minut.

Naraz powinien pływać tylko jeden wąż. Takie ćwiczenie można powtarzać kilka razy w tygodniu. Pamiętajmy tylko, aby zawsze dokładnie umyć basenik przed i po kąpieli.

Iguana

Podobnie, jak w przypadku węży, tak w pr zypadku tych zwierzaków brak dobrze rozwiniętych mięśni może być problemem. Tutaj rozwiązaniem także może być pływanie. Zasady takie, jak powyżej w przypadku węży.

Iguany można też wyprowadzać na spacery, w czym pomagają specjalne smycze, opracowane z myślą o tych zwierzakach.

Żółwie

Większość żółwi domowych nie będzie dobrymi pływakami, więc możemy zapomnieć o usługach baseniku.

Zwierzaki te lubią za to ruch na świeżym powietrzu. Musimy jednak zadbać, aby pupil nie uciekł, korzystając ze specjalnego ogrodzenia, lub odpowiednio dużych pudełek kartonowych bez dna.

Pamiętajmy tylko, aby nigdy nie zmuszać do ćwiczeń zwierzęcia, a w razie, gdy nie jesteśmy czegoś pewni – skonsultować się z weterynarzem.

gnat
Komentarze