Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » porady  » Pupil i choinka - co zrobić, aby było bezpiecznie?

Pupil i choinka - co zrobić, aby było bezpiecznie?

2012-12-21 14:00:00

porady

Święta, zwłaszcza takie, jak gwiazdka to dla zwierzaków dziwny czas, w którym w ich spokojnym, ułożonym świecie pojawia się wiele nowych rzeczy, jakich nie rozumieją. Jednym z takich elementów na pewno jest choinka. Na co zwrócić uwagę, jak zabezpieczyć drzewko i co zrobić, aby futrzakowi nie stała się krzywda?
fot. shutterstock
1. Wybór odpowiedniego miejsca

Drzewko, sztuczne lub prawdziwe, warto postawić w takim miejscu, aby było dobrze widoczne, ale jednocześnie nie utrudniało ruchu po mieszkaniu. Róg pokoju wydaje się świetną lokalizacją, inaczej zwierzak może zwyczajnie przewrócić choinkę. Ponadto warto pamiętać, aby umieścić drzewko gdzieś w okolicy kontaktu – jeśli zamierzamy używać lampek do ozdoby.

2. Przygotuj podłoże

W przypadku żywego drzewka warto zabezpieczyć podłoże, gdzie będzie stało, tak, aby pupil nie gryzł i nie zjadał igieł. Dobrym pomysłem jest specjalna folia lub torba, dzięki której po okresie świątecznym łatwo pozbędziemy się wspomnianych igieł.

3. Drzewko i zabezpieczenia

Dobrym pomysłem są małe haczyki w ścianie lub suficie, do których przymocowujemy żyłkę, lub inną "niewidzialną" linkę. W razie, gdyby pies czy kot zdołał potrącić choinkę – zwierzakowi ani drzewku nic się nie stanie.

4. Wybór odpowiednich ozdób

Jeśli zamierzamy używać szklanych bombek do ozdobienia choinki – powieśmy je w górnych gałęziach. Pies lub kot mogą zostać poważnie ranni, jeśli potraktują bombkę jak piłkę. Najbezpieczniej jest użyć plastikowych lub drewnianych ozdób, uważając też na te, które są wykonane z np. czekolady.

5. Prezenty

Zwierzaki oczywiście nie znają się na naszych tradycjach i zwyczajach, toteż prezenty na pewno zostaną otwarte wcześniej – chyba, że je odpowiednio zabezpieczymy. Koty jak i psy przyciągają kolory czy zapach lub materiał. Niektóre wstążki, ozdoby, czy papier mogą być bardzo groźne dla zdrowia, jeśli zwierzak je zje. Dlatego miejmy prezenty na oku lub schowajmy je gdzieś.

gnat
Komentarze
  • Edward88

    2016-01-05 10:54:20
    Mój o dziwo nie zainteresował się w ogóle choinką :)