Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Chomik - pazurki

utworzony: 2010-09-24 18:30
Autor Treść

MojChemicznyRomans

utworzony: 2010-09-24 18:30
Otóż mam mały problem. Chodzi o mojego chomika syryjskiego. Ostatnio zauważyłam, że ma bardzo długie i ostre pazury i jak biorę go na ręce to mnie rani. I stąd moje pytanie: Czy obciacie swoim chomikom pazurki? Bo ja myślę nad wizytą i weterynarza i przycięciu tych pazurków. Wiem, że chomiki mogą je sobie ścierać ale mój nie ma zabardzo jak. Czekam na odpowiedzi.

milka278

utworzony: 2010-09-26 17:22
jak Dasz rade to sama delikatnie małymi nozyczkami a jak nie to idz do weta on to zrobi bez prolemu ja np.sama obcinałam no niestety chomiki nie maja jak scierac pazurków bo chodza po miekkim podłozu w klatc tzn. po trocinach.

Hera

utworzony: 2010-09-26 17:26
wiesz ja śwince obciełam raz ale niezbbyt chyba dobre i są cały czas za długie i chyba następnym razem pójde do weta

magda

utworzony: 2010-09-29 19:53
daj mu cos do klatki zeby mógł zetrzec pazurki np kamienie kora grzew itp. (uprzednio wyparz je oblewajac wrzatkiem)

EmLabrador

utworzony: 2010-10-08 17:05
Jak jest już starszy (2-3 lata) to idź do weta żeby mu obciął bo mojemu mimo tego już wypadły :( a jak jest w normalnym wieku to i tak idź do weta i kup mu wapienko w sklepie zoologicznym i umieść je w miejscu w którym on dużo chodzi to już nie będziesz miała problemu długich pazurków.

Praszka

utworzony: 2010-10-16 13:52
jesli pazurki są białe i widac ciemne ukrwienie w środnu pazurka to można spokojnie obcinać chwilę przed tym ukrwieniem, ale jesli pazurki są ciemne to jest już problem.

yetka

utworzony: 2010-11-02 21:34
odwiedz weta i bedzie po problemie

Wanio

utworzony: 2010-12-04 20:20
Ja nie radziłbym obcinać je samemu , gdyż może to być niebezpieczne dla chomika. Lepiej od razu idź do weterynarza !!!