Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Obcinanie pazurków

utworzony: 2010-07-07 18:41
Autor Treść

Amira

utworzony: 2010-07-07 18:41
Ostatnio będąc u weterynarza zapłaciłam za głupie obcięcie pazurków świnki 20zł, a jakby nie patrzeć rosną one dość szybko. Jak myślicie czy domowe, amatorskie obcinanie pazurków nie zaszkodzi śwince? Moja znajoma zabawiła się w obcinanie u swojej świnki i z czasem zauważyłam, że jej pazurki były takie grube i okropnie twarde. Czy mogło to być wynikiem złego obcinania? Preferujecie raczej wyjazdy do weterynarza czy jednak radzicie sobie ?

paulina

utworzony: 2010-07-11 12:21
Ja mam kotka i kiedyś mu obcinałam pazurki sama. Nie jest to takie trudne:)

170Niunia

utworzony: 2010-07-12 16:50
moja kuzynka ma świnkę i z tego co się orientuję też płaci u weta 2o zł za przycięcie. Ja mam królika, pazurki przycinam mu sama, ale to wymaga dużej wprawy. Jak obetniesz zbyt krótko, to sprawisz zwierzakowi ból, będzie lecieć kre, niezbyt przyjemna sprawa. Mi się to nie przytrafiło na szczęście, bo obcinam dużo mniej niż powinnam (same końcóweczki ostre), ale za to częściej :)

KAROLINA

utworzony: 2010-07-21 19:56
zrób cos ,zeby twój zwierzak sam ścierał pazurki o coś:)

yetka

utworzony: 2010-07-24 20:11
Zawsze można poprosić weta aby pokazał jak to się robi

alexa94

utworzony: 2010-08-13 21:36
ja moim myszoskoczkom , psu i kotu sama obcinam. ale najtrudniej jest z myszoskoczkami bo mają maleńkie pazurki i się wyrywają.

Corvus

utworzony: 2010-08-21 10:47
Tylko dwa razy byłam ze świnką u weterynarza na obcięciu pazurów. Zapłaciłam chyba 10 zł. Normalnie obcinałam sama. Świnka miała czarne pazury, więc starałam się obcinać regularnie, ale niezbyt krótko, żeby nie uszkodzić nerwów, których przy jej umaszczeniu nie było widać. To prosty, krótki i podstawowy zabieg, którego dobrze jest się nauczyć ;)

milka278

utworzony: 2010-08-26 19:36
w sklepie zoologicznym mozna kupić specjalne cązki do obcinania pazurków u swinki  nie jest to trudne. idz do weta a on ci pokarze jak to sie robi i bedziesz miała to za darmo a za cażki zapłaciesz o wiele mniej niz za weterynarza bo mozesz to sama bez problemy zrobic;) pozdrawiam

Himena007

utworzony: 2010-08-31 20:25
Ja dla swoich świnek i króliczka obcinałam pazurki specjalnymi cążkami przeznaczonymi dla gryzoni.
A to że po obcinaniu pazurki robia sie twardsze i szybciej rosna to normalne

Himena007

utworzony: 2010-08-31 20:27
Najłatwiej jest gdy swinka ma jasne pazurki. Wtedy bez problemu widac gdzie zaczyna sie ukrwiona część i ile nalezy obciąć. W przypadku mojego jednego prosiaczka który miał czarne pazurki musiałam to robic intuicyjnie. I na szczęście nigdy go nie skaleczyłam. Lepiej obciąć mniej niz przesadzic

Baś

utworzony: 2010-09-16 15:40
miałam w życiu kilka gatunków zwierząt, miałam też świnke morska -rozetke o imieniu Puszek.
obcinałam jejs pazurki sama  , bałąm siejak nie wiem.  weterynarz pokazała mi tylko jak dużo mam obcibnać i robiłam to.  ostrożnie ale zdecydowanie. rozetki to wesołe świnki, więc trzymałam ję na kolanach, podawałam jej ulubione frykaski /  krążki frykasy dla królików/ i ostrożnie obcinałam  czasami i cały dzień. ale nigdy nie zrobiłam jej krzywdy.