Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Nasze problemy z labkami

utworzony: 2010-06-03 16:52
Autor Treść

camparelli

utworzony: 2010-06-03 16:52
Tu możecie opisywać wasze kłopoty związane z naszymi psotnikami labradorami. Zamieszczajcie problemy związane ze szkoleniem, albo psikusy waszych pupili.

camparelli

utworzony: 2010-06-03 16:56
Żeby rozkręcić temat, powiem jakim "żartownisiem" jest mój pies. Ilekroć piesek wchodzi do mojego pokoju zawsze wybiega z jedną z części mojej garderoby i za każdym razem chowa się szczęśliwa w swoim legowisku, z przekonaniem, że zrobiła mi świetny dowcip.

Kote

utworzony: 2010-06-19 19:41
moim największym problemem jest ciągle wypadajaca sierść mojej suni... ale i tak jest najwspanialsza na świecie ;))

camparelli

utworzony: 2010-06-22 10:54
Spróbuj ją czesać codziennie trymerem (ok 40 zł w zoologicznym) i popytaj weta, może zapisze ci jakieś tabletki na sierść, jeżeli pies ciągle linieje (to są zaburzenia).

Karolina

utworzony: 2010-06-22 19:30
labladorki są na prawde super :)
czasem zdaża sie ze swoim ogromnym ogonem coś strąci :)

Magda

utworzony: 2010-06-27 09:51
według mnie są to psy które nie sprawiają najmniejszych problemów

utworzony: 2010-08-01 22:55
Magda żebyś się nie zdziwiła jakie ogromne problemy mogą być z labradorami ;D Szczególnie jeśli ktoś myśli że ten pies sam się wychowa. Tak naprawdę to pies myśliwski, a z żadnym psem pracującym nie jest łatwo. Najpierw trzeba poskromić jego ogromny temperament co dla początkującego może się okazać nie lada wyzwaniem. Nie każdy zdaje sobię sprawę że ten pies potrzebuje kilku godzin spacerów dziennie. Myślą że wystarczy przechadzka wokół bloku i pies będzie szczęśliwy. Nie ma nic bardziej mylnego. A tak ogólnie to najczęstsze problemy to ciągnięcie na smyczy, niszczenie rzeczy z nudów, niesamowita energia bez ujścia. Nie brakuje też agresywnych labradorów. Między innymi właśnie z powodów wychowawczych setki labków trafia do schronisk, nie raz bez szansy na nowy dom, niezauważone wśród tysięcy innych psów

camparelli

utworzony: 2010-08-20 17:31
Labrador (nie lablador) to pies który wymaga nawet więcej ćwiczeń i spacerów niż inne rasy. Został stworzony do aportowania, ale jego główną zaletą jest niesamowita wytrzymałość, która dla wielu właścicieli jest ogromnym problemem, bo labka trudno jest zmęczyć. Nie wierzycie? Campari chodzi codziennie na 1 półgodzinny spacer, 1 godzinny spacer, ćwiczy umysłowo 30-45 min (sztuczki, agility) do tego przy każdej nadażającej się okazji chętnie gania za piłeczką, zwłaszcza lubi pod wieczór biegać ok. 15 w kółko z frisbee bądź piłką. Gdy przychodzi wieczór, pies wcale nie wygląda na zmęczonego. Nie wyobrażam sobie laba bez szkolenia i odpowiedniej dyscypliny, jeżeli chcecie zobaczyć do czego zdolny jest labrador obejrzyjcie film Marley i ja:D

SylwiaSz

utworzony: 2010-11-27 22:50
Największy problem z Labradorami to chyba ciągnięcie na smyczy. Większość Labradorów które widuję na spacerach ciągną swoich właścicieli, ale to wina właścicieli, bo nie umią psa wychować.

doberman

utworzony: 2014-03-17 09:07
Ja spotykam się właśnie z tym, że problemem jest bardzo mocne ciągnięcie na smyczy, i u wielu psów wyrabia się też nawyk pogryzania rąk gdy chcą na siebie zwrócić uwagę - trzeba nad tym popracować bo to bywa mocno problematyczne.

mmmmm

utworzony: 2016-11-08 11:27
;ddddddd