Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Co sadzicie o tym

utworzony: 2010-06-22 14:48
Autor Treść

Julianna

utworzony: 2010-06-22 14:48
Odkąd rasa lablador stała się ikoną Pedigree pojawiła się moda na posiadanie takowego zwierza. Co o tym sądzicie?

Bocian

utworzony: 2010-06-22 16:25
fakt... co prawda niewiem czy akurat odkąd Pedigree zaczeło używac ich wizerunku ale cos w tym, jest.... nagle każdy miał lub chciał miec labradora były w sumie nawet w reklamie papieru toaletowego;) ale coz labradory sa przepiekne i maja wspaniały charkter do dzieci i ludzi aktywnych.Sama takowego chciałam kiedyś bardzo posiadać;)

Kamelia

utworzony: 2010-06-22 16:36
Nie wydaje mis ie aby powodem tego bylo pedigree ale faktem jest, ze labrodory jak i goldeny bardzo ciepria z powodu swojej popularności. Zawsze jest okres, ze jest moda na jakąś rasę. Kiedys były to pudle, owczarki niemieckie yorki a teraz labki i goldeny, a powoli zaczyna to rpzechodzic w border collie. Trzeba robic wszystko aby te biedne rasy przed popularnościa chronic. :(

Madzik1119 & Anette

utworzony: 2010-06-22 16:43
Wydaje mi się, że ta rasa już wcześniej była bardzo popularna, a te reklamy tylko spotęgowały jej popularność.

Kote

utworzony: 2010-06-22 18:48
też wydaje mi się, że ta rasa była już wcześniej popularna. Ale może coś w tym jednak jest...

camparelli

utworzony: 2010-06-22 20:58
Ogólnie przyjął się taki szablon, labki występują w reklamach, gdzie potrzebne są szczeniaki (bo trzeba przyznać, że są przesłodkie), jeżeli chodzi o reklamy kosmetyków najlepiej sprawdzają się psy o długiej sierści (np. chart afgański), gdy reklamowana jest karma dla psów staruszków wybierane są bassety. Nawet nie wiemy jak ulegamy tym stereotypom. Labek został uznany za psa rodzinnego, biegające z papierem toaletowym po domu i przynoszącego radość domownikom. Niestety w rzeczywistości pieski te są trudne do ułożenie w pierwszych miesiącach, a nabywcy są bardzo rozczarowani, bo kulka zamienie się w maszynę do demolki.

Julianna

utworzony: 2010-06-23 11:01
Też własnie słyszaąłm że te pieski, podobnie jak tez cocker spaniele, sa ciężkie do ułożenia, dlatego założyłam ten temat na forum. Dobija mnie fakt, ze hodowcy przekreślają wspaniale życie swojej suczki aby przeznaczyć ja pod rozród (a raczej przeznaczyć ją na maszynę do robienia pieniędzy). Dobijają mnie ogłoszenia, w których czytamy, że Dorosłą suczka, Lablador, szuka domu po tym jak już nie nadawałąa sie do rodzenia... Trzeba powiedzieć "stop".
Może w wszym najbliższym otoczeniu znajduja sie takie osoby a nie jesteście w stanie nawet zainterweniować? pamiętajcie ze los psów leży też w waszych rękach.

yetka

utworzony: 2010-06-23 16:48
Mnie sie wydaje, ze moda na labki pojawiła sie juz znacznie wczesniej. W koncu często sa brane do filmów.

A efektem mody, jest pełno lebków w schronie. U nas co chwile się zdarzają.

Magda

utworzony: 2010-06-24 10:23
Są to kochane,spokojne i śliczne pieski

Julianna

utworzony: 2010-06-24 14:55
Są spokojne i kochane jak umiejętnie sie je wychowa, tak jak każdego zwierzaka. jednak uważam że ta rasa potrzebuje więcej czasu na wychowywanie i tresure niż inne, zwłaszcza gdy trafimy na dominatora.

Kahleena

utworzony: 2010-06-24 15:28
reklama jak reklama... nie oglądam telewizji. ale sama rasa ponoć jest bardzo wierna, dobra dla osób posiadających dzieci (psy tej rasy są raczej przyjacielskie, mało obronne - przynajmniej ten, którego znałam). odradzam jednak osobom posiadającym małe mieszkanie, bo stanie się uciążliwa...

Bocian

utworzony: 2010-06-24 19:24
one sa poprostu wspaniałe inteligentne energiczne i piekne

Kamelia

utworzony: 2010-06-24 22:25
Male sprostowanko: labradory nie są psami spokojnymi niestety, przynajmniej nie w takiej mierze o jakiej prawdopobodnie myślicie: czyli nie nadają się do rodzin z malymi dziećmi. To psy baaaardzo energiczne. spokojne i dla rodzin z dziećmi to goldeny. :)

Bocian

utworzony: 2010-06-24 22:42
p[rawda goldeny to takie troche przymulone labradory z dłuższa sierscia:p

ewelinka615

utworzony: 2010-06-25 10:49
to fakt labradorów jest bardzo dużo. Niedługo otworzę lodówkę, a tam będzie labrador. Ładne psy i chyba łatwe w wychowaniu.

Kamelia

utworzony: 2010-06-25 16:48
Hmmmmmmmm a moze to na odwrot; labki to takie energiczne goldeny z krótka sierscią. :P Nie a tak na poważnie to labki i goldeny dosyc sporo sie róznia,w ele osob nawet nie zdaje sobie sprawy jak bardzo. Grupa retiever sklada sie z wielu psów:                                           - golden retriever                                                                   - labrador retriever                                                                - flat coated retriever                                                             - nova scotia duck tolling retriever                                        - chesapeake bay retriever                                                   - curly coated retriever                                                     Najlepsze jest to, ze każdy z tych psów jest zupelnie inny: maja inne temerementy, inne charaktery, wielkości, umaszczenia, rodzaj wlosa. jedyne co ejsz wsyzstkie lączy to przydomek i to, ze kochają aportować. Ale jeżeli ktoś kupi flata z nadzieja, że bedzie spokojny, chesapeake myślać, ze bezie to pies łagodny- no to sie trochę przeliczy. :P
Jeżeli chodzi o łatwe wychowywanie labka to camparelli wypowiedz się! :D

Agnieszka

utworzony: 2010-06-25 17:29
Do autora postu, pisze się labrador, nie lablador, to powszechny błąd, ale nie oznacza, że trzeba go popełniać:). Kamelia, mylne jest myślenie, że goldeny są do domów z dziećmi. To nie prawda. Goldeny też mają ADHD. Poza tym wszystko zależy od wychowaia i od tego jak pies reaguje na dziecko czy na bodźce z nim związane, mam na myśli ciągnięcie za ogon itp:).

Pozdrawiam

camparelli

utworzony: 2010-06-28 11:28
No tak to może od początku. Goldeny są zdecydowanie spokojniejsze od labków. Kamelii chodziło o to, że golden lepiej nadaje się dla dzieci, przecież wiadomo, że żadnego psa nie można całkowicie powierzyć dziecku!!! A teraz moja historia z labradorem. Jeszcze rok temu nie miałam żadnego pojęcia o tej rasie, z racji tego że jeżdżę na wózku, wiedziałam trochę o psach asystujących i dogoterapeutach. Moim marzeniem zawsze było mieć takiego psa, a skoro byliśmy mało doświadczeni w tych sprawach, pomyśleliśmy labek to jest "to"! Przecież wszystkie, które widzieliśmy były takie spokojne i grzeczne, a do tego kochały ludzi. Idealny pies dla nas. Jedyną cechą która się sprawdziła w naszym przypadku to miłość do ludzi... ale o tym za chwilę. Nasz problem polegał na tym, że wszystkie psy które widzieliśmy miały powyżej 4 lat i większości były psami terapeutami, dodam tylko, że dogoterapeutą zostaje najspokojniejszy z psów i najbardziej posłuszny. Nic więc dziwnego, że gdy w naszym domu pojawiła się czarna suczka labradora, byliśmy bardzo zdziwieni. Na szkoleniach była najgorszym psem, nie słuchała, wszystko ją rozpraszało, ciągnęła na smyczy, gryzła buty i inne przedmioty w domu, nie potrafiła ustać na ziemi, ba ona dosłownie latała. Ponieważ jednak od zawsze marzyłam o psie, nie wyobrażałam sobie, żebym mogła ją oddać. Nie wiem ile książek o szkoleniu przeczytałam, śledziłam forum, podpytywałam Kamelii o wiele rzeczy. Rozpoczęła sie długa praca i codzienne szkolenie. Teraz bez pracy Campari nie może już żyć, staje się wtedy nerwowa, domaga się ćwiczeń. Wiem, że nigdy nie stworzę z niej psa asystującego, jednak widzę, jak bardzo się rozwinęła i uspokoiła od tego momentu, kiedy pierwszy raz ją zobaczyłam. Nie powiem że jest idealnym psem, bo wciąż skacze na ludzi, czasem pociągnie na smyczy i ciągle ma problem z wracaniem na spacerze, jednak myślę, że za jakiś czas i to uda się naprawić. Narazie ciężko jest powiedzieć, czy Campari zawsze będzie taka nadpobudliwa bo nie skończyła jeszcze 1,5 roku, jedno mogę powiedzieć początkowy okres dorastania labradora jest bardzo trudny i wymaga wiele cierpliwości, jeżeli go przetrwamy możemy liczyć się z tym że będziemy mieć idealnego psa rodzinnego.

Kamelia

utworzony: 2010-06-28 17:29
Agnieszka - ależ oczywiscie. W zupełnosci zdaje sobię z tego sprawę. Sama mam goldena od 7 lat, znam też wiele innych goldków więc bardzo dobrze znam ich charaktery a niektórych charakterki. :P Chodzilo mi to, ze golden jest spokojniejszy od labka (miałam wiele razy możliwość porównania tych dwóch ras). Ale absolutnie żadna rasa, żaden pies nie są odpowiednie do ego aby kupic go dla dziecka 9zwlaszcza goldena, który jest dosć sporym psem) postawić przed dzieckiem i zostawić samopas. Ważne ejst wychowanie i to przede wsyzstkim. Niestety zwrot ,,pies rodzinny" zaczął roziwjać się w zlym kierunki i skutkiem tego jest to, ze i labek i golden są kupowane jako ,,idealne psy dla dzieci' i potem często lądują w schroniskach. Ale absolutnei nie mialam na myśli tego, ż golden to idelany pies dla dziecka. Sama walczę z tym mitem od paru lat.

camparelli

utworzony: 2010-06-28 19:27
Kamelia czyli dobrze myślałam o co ci chodzi:D