Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Jak wybrać rasę psa?

utworzony: 2014-11-14 13:41
Autor Treść

lozanska

utworzony: 2014-11-14 13:41
Wydaje mi się, że ludzie rzadko zwracają uwagę na to, jakie cechy ma konkretna rasa psów, a kierują się raczej tym, czy pies im się podoba.
Czym warto waszym zdaniem kierować się wybierając dla siebie odpowiednią rasę psa?

Sonia

utworzony: 2014-11-14 18:51
Rzeczywiście czasami ludzie nieświadomie decydują się na jakąś rasę, a jednak warto o tym wcześniej poczytać.
Np na takich stronkach: http://www.krainapupila.pl/owczarek-niemiecki,162.html są dokładniej opisane charakterystyczne cechy konkretnej rasy, jej wymagania, wady i zalety.
Dzięki takiej wiedzy łatwiej zdecydować się na konkretną rasę albo przynajmniej można się już czegoś po niej spodziewać.

westie

utworzony: 2015-01-21 22:11
Myślę, że warto jednak zwrócić uwagę na cechy danej rasy, żeby na pierpwszego psiaka nie wybrać takiego, którego ciężko nam będzie wychować.

anitta11

utworzony: 2015-01-24 11:43
Myślę, że rasa psa nie ma takiego znaczenia : ) . Każdy pies kocha tak samo. Ale gdyby jednak ci na tym zależało to może coś tu znajdziesz.  wiedzaozwierzetach.pl

Pozdrawiam

Psiara89

utworzony: 2015-02-20 17:05
Owczarek collie jest niesamowitym psem. Rodzinny, ciepły ale i z jajem, poczuciem humoru. Świetny kompan życia. Naprawdę. Coś wspaniałego!

ania26

utworzony: 2015-03-02 00:01
Jak dla mnie to jest kluczowe. Mam dzieci i chciałam psa którego bedzie łątwo nauczyć podstawowych zasad a równocześnie nie bedzie groźny dla dzieci które potrafią dopiec. :) Mamy owczarka niemieckiego długowłosego.

Marcinwpm

utworzony: 2015-03-09 20:33
Przy wyborze psa trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Po pierwsze pies to obwiązek i będzie z nami prawdopodobnie przez kilknaście lat - nie można się go pozbyć, bo chcemy wyjechać na wakacje etc. Inaczej jest, gdy potrzebujemy psa na wieś, gdy mamy wielkie podwórko i budę z łańcuchem lub kojec, a inaczej gdy piec ma mieszkać z nam w bloku - zachowajmy rozsądek!!! Charakter psa również jest bardzo ważny, szczególnie gdy decydujemy się na pupila dla dziecka. Taki pies musi mieć naprawdę łagodny charakter i bardzo dużo cieprliwości. Przykładowo z mojego doświadczenia wiem, że Yorki, które są małymi pieskami często nie lubią dzieci i zdarza się im je nawet podgryzać. Przed wyborem psa warto zerknąć na stronę http://www.psiaki.net.pl/, na której można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczach o rasach psów, a także przejrzeć ogłoszenia z cenami psów rasowych z rodowodem.