Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Miniaturka Lassie.

utworzony: 2010-08-24 20:28
Autor Treść

nati98

utworzony: 2010-08-24 20:28
Mam 6 miesięczną suczkę Owczarka Szetlandzkiego i bardzo denerwuje mnie kiedy ktoś kuca obok Fridy i woła na nia Lassie albo kiedy idą jacyś ludzie i gadają jeden do drugiego o patrz miniaturka collie. Po prostu nie wiem co mam ze sobą zrobić gdy słyszę coś takiego a jeszcze bardziej denerwuje mnie kiedy ktoś podchodzi i bez pytania ją głaszcze a te psy przecież mają być nie ufne w stosunku do nieznajomych. Czy ludzie nie mogą zrozumieć że Szetlandzy to nie żadne miniaturki collie? Rożnią się od nich nie tylko wielkością ale też budową i charakterem. A co wy o tym sądzicie ?

nienieninka

utworzony: 2010-08-24 21:20
Różni są ludzie i potrafią wygadywać różne komentarze na temat psa, czasem niestety jest to irytujące. Ludzie poprostu nie znają się na rasach ;/ a co do głaskania to brakuje mi słów... Pies to nie zabawka którą każdy może sobie głaskać od tak poprostu, z pewnością sami by czegoś takiego nie lubili, niestety niektórzy luidzie zachowują się poprostu bezmyślnie ;/

utworzony: 2010-08-24 21:55
ludzie się zachowywali tak od zawsze i będą się tak zachowywać dalej jeśli nie będziemy im zwracać uwagi. A jeśli chodzi o to że ktoś bez pytania głaszcze psa to tym bardziej trzeba zwracać uwagę. Już kilku osobom zrobiłam awanturę za głaskanie psa bez pytania. Co by było gdyby mój pies ugryzł? Oczywiście będzie wina psa. W gazecie pisało o różnych sposobach odstraszania ludzi. Można powiedzieć : uwaga ten pies ma świerzb, albo że właśnie wytarzał się w nieczystościach. Czasem ściemniam też ludziom że mój pies jest agresywny, bo niechcę żeby byle kto głaskał mojego psa. Jak dotąd był nieufny i niech tak pozostanie. A niektórzy są tak nachalni że na siłę próbują psa pogłaskać mimo że ucieka. Ja kompletnie nie rozumiem takich ludzi. Na siłę chcą głaskać, a potem że psa trzeba uspać, bo ugryzł ze strachu

Myszaa

utworzony: 2010-08-25 20:40
ja słyszę np.: o patrz, szwajcar idzie!, tak jest to rasa szwajcarska ale nie mogą np. powiedzieć o berneńczyk lub berneński pies pasterski bo to za długie i język się plącze-tak to jest z tymi mniej znanymi rasami i nie powinnaś się tym przejmować ja osobiście znam się za psach i używam oficjalnych nazw a nie wymysłów własnej wybujaniej wyobraźni

Himena007

utworzony: 2010-08-25 21:44
Ludziska są poprostu tepę i się na niczym nie znają

Lazanija

utworzony: 2010-08-25 22:40
Są ludzie którzy uważają że Lassie to rasa...

Lazanija

utworzony: 2010-08-25 22:43
To musi byc strasznie irytujące, kiedy ktoś obcy głaszcze psa i nawet nie pyta właściciela o zgodę. Ja nie mam takich problemów. Mojego psa nikt jakoś głaskac nie chce ;)

ana

utworzony: 2010-08-27 15:54
przepraszam że to napisze ale ludzie czasami są głupi i nie mogą czasami zrozumiec bo przecież można się zapytac mogę pogłaskac twojego psa fajnie by było (oczywiście nikomu nie zycze źle) jakby ktoś się od psa czymś zaraził ale nie sugeruje że twój pies jest na coś chory

Aris i Hania

utworzony: 2010-09-09 16:27
Ludzie to sa ludzie zawsze cos musza do gada, kiedys mojemu jeden facet powiedział jak byłam z moim Husky na spacerze ze ma podbite oczy i sie smiał, a ja na to : zeby sie nie smiał bo zaraz ja mu podbije :D  Ludzie niektórzy to takie głoby ze nasze zwierzeta sa mądrzejsze czasami :)

EmLabrador

utworzony: 2010-10-13 20:26
To tak jak na yorka wołają "jaka ONA śliczna" nie zależnie od płci ;p

Kamila

utworzony: 2010-10-23 12:18
Ludzie tacy sa i nic na to nie poradzisz .... jak zwracają na twojego psa uwage to znaczy ze jest bardzo ładny ;)

yetka

utworzony: 2010-10-23 21:39
tak to juz jest, z eludzie takie psy kojarza z lessi