Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Mój piesek drapie i gryzie

utworzony: 2010-09-17 17:03
Autor Treść

MESSI

utworzony: 2010-09-17 17:03
Proszę o pomoc sugestie.Mam 10 miesięcznego shi tzu ogólnie jest bardzo grzeczny,kochany dopóki przy nim ktos jest jak zostaje sam w domu zaczyna sie dobierac do drzwi drapie tak długo na ile starcza mu sił a wiercie mi że ma ich duzo i dobiera się również do sciany wydrapuje cały tynk.Nie wiem juz co mam robic kupowałam jakies odstraszacze zapachowe,sypałam te miejsca pieprzem ,psikałam sprayami do okien wszystko co mi doradzano i co nic .Dziura z dnia na dzień coraz większa a dzrwi zaczynają wyglądac fatalnie.Może ktos ma jakiś pomysł jak wypełnic mu czas podczas naszej nieobecności

figo martyna

utworzony: 2010-09-17 17:30
najlepszym wyjsciem chyba w tej sytuacji bylo by mu kupic kojc,bo jest to konieczne poniewaz kiedy jest takie zachowanie u psa to znaczy ze chce sie wydostac z domu . moim zdaniem pies moze udawac ze kogos lubi przeciez zwierzeta niesa niemodre mozesz mu tagze zbudowac bude na zewatz i siatke i zeby byla glemboko wkopana w ziemie bo moze uciec poprostu mozesz przywiazac go sznareczkiem np do stolu dosyc dlugim i polozyc mu tam luzeczko .ale moim zdaniem najlepszy dla tak mlodego psa kojec oczywiscie to tylko moja opinia

MESSI

utworzony: 2010-09-17 17:43
Miał już kojec ale go poogryzał i nadawał sie tylko do wyrzucenie ,nie rozumiem troche tego stwierdzenia że pies udaje że kogos lubi to masz na myśli że nasz pies nie jest z nami szczęśliwy ,bo ja to jego zachowanie odbieram jako tęsknotę za nami jak my wychodzimy z domu do pracy,jak wracam on mnie wita z taką niepohamowaną radością że na myśl by mi nie przyszło że udaje i że chce uciec z tego mieszkania.pozdrawiam

ana

utworzony: 2010-09-18 12:13
kup mu jakąś zabawke może zajmie sie nią podczas twojej nieobecności

utworzony: 2010-09-18 13:47
psa nie można zostawiać od razu na długi czas. Czworonoga trzeba stopniowo przyzwyczajać do samotności. Najpierw zostawia się psa dosłownie na kilka sekund. Jeśli będzie się dobrze zachowywał to trzeba go nagrodzić. Potem ten czas stopniowo się wydłuża. Trzeba psu dać jakieś zabawki żeby miał co robić. Dobrze sprawdzają się naturalne gryzaki, zabawki typu kong, kula smakula. Najlepiej przez wyjściem domowników z domu pójść z psem na dłuższy spacer żeby się zmęczył, wtedy zamiast niszczyć będzie spał.

Fretka

utworzony: 2010-09-18 13:59
Wydaję mi się że popełniliście poważny błąd w wychowaniu psa. Prawdopodobnie wyszliście na kilka/kilkanaście godzin bez żadnego przygotowania. Psa trzeba stopniowo przyzwyczaić do samotności, wychodząc na 5-10 minut i stopniowo zwiększać czas samotności. Rozwiązaniem też może być przyuczenie psa do zostawania w klatce.

nienieninka

utworzony: 2010-09-19 17:05
Dokładnie psa trzeba przyzwyczajać stopniowodo samotnego zostawania w domu. A po za tym tak jak już dagaa111 wspomniała należy zostawić psiakowi interesujące zabawki lub wybrać się na dlugi męczący spacer.

lili

utworzony: 2010-09-21 07:19
poszukaj po necie jakiś poradników i kup.

MESSI

utworzony: 2010-09-23 17:36
Mamy go od stycznia ubiegłego roku i od małego praktycznie zostawał sam,potem w czerewcu mąż trochę chorował i był z nim w domu potem były wakacje i cały czas z nim ktoś był i teraz od wrzesnia szok syn do szkoly my do pracy w dodatku zmienilismy mieszkanie może to wszystko to dla niego za wiele,kupie tą kulę smakulę moze to cos da ,już wiem że zaczyna drapac w momencie kiedy słyszy jak nasza sąsiadka z góry idzie na spacer ze swoim psem (twierdzi że  jak maszyna daje czadu po tych drzwiach)zostawiamy już balkon otwarty,żeby mógł sobie swobodnie siedziec i patrzeć ,nawet ostatnio zostawiam mu włączone radio .zobaczymy jak bedzie może powoli mu przejdzie,dzieki za rady i trzymajcie kciuki

yetka

utworzony: 2010-09-29 15:26
jakby nie poskutkowały rady, to najlepiej zglosić sie do szkoleniowca

Aris i Hania

utworzony: 2010-10-02 11:50
moze tak jak ludzie ma lęk przed samotnoscią, najlepsza metodą by był kojec moim zadniem. Tak Samo Husky nie lbui byc sam w domu, bo zrobi nawet przemeblowanie domu ;D

Pawello

utworzony: 2010-10-05 20:48
Psa powinno się przyzwyczajać od małego  aby potrafił siedzieć sam w domu na początku powinny to być nienajdłuższe odstępy czasu i coraz bardziej dłuższe aż sięsam przyzwyczai...

paula25

utworzony: 2010-11-04 14:44
Mam ten sam problem , pies zniszczył już listwy, drzwi, odrapał chyba wszystkie ściany, zjadł nawet mój ukochany fotel...:( Teraz jest już trochę lepiej, ponieważ jest starszy ale nadal dobiera się do wszystkich napotkanych "szmatek",łącznie z naszymi ubraniami, które potrafi sam wyjąć z pralki...taki cwaniaczek:):)podtykam mu pod nos te rzeczy, które może gryźć ale on oczywiście woli "zakazany owoc". No cóż...tak jego natura:) Łobuziak jeden:)

daria899

utworzony: 2010-11-23 06:58
daj mu cos do zabawy