Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Niewidomy amstaffek :(

utworzony: 2010-05-29 14:00
Autor Treść

dragi

utworzony: 2010-05-29 14:00
Mam do Was, forumowicze pytanie: czy trudna jest opieka nad niewidomym szczeniakiem amstaffa?... :( jakie mogą być problemy z takim pieskiem? Nigdy nie miałam do czynienia z tą rasą...proszę o pomoc!

Kamelia

utworzony: 2010-05-31 19:19
Trudno chyba ocenić. Najlepiej by bylo gdybys skontaktowała sie z jakimś wetem, psim behawiorystą albo szkoleniowcem. myślę, że trenerzy ze szkółki ,,Wesoła łapka" Jacka Gałuszki maja spora wiedze. Mają sieć na prawie cały kraj i pewnie ktoś z nich chętnie ci pomoże.

dragi

utworzony: 2010-05-31 21:10
Bardzo dziękuję za informacje! :)

Kamelia

utworzony: 2010-05-31 22:08
Nie ma sprawy, wolałabym Ci bardizej pomóc. :) Jak już sie cos u Ciebie rozwinie to koniecznie napisza. :) a ten piesek to juz u Ciebie?

Dariusz Opeldus

utworzony: 2010-06-03 10:16
Opieka nad takim psem nie jest ciężka. POdziwiam Panią za odwagę.
Pozdrawiam
D. Santor

alexanderka

utworzony: 2010-06-05 14:55
Wydaje mi się,że jedyna trudnością w wychowaniu takiego psiaka będzie uporządkowanie domu. Żeby mógł dobrze orientować się w przestrzeni, musisz zapewnić mu systematyzację i trwałośc otoczenia :) Jestem pewna, że odwdzięczy Ci sie miłością na całe życie !

camparelli

utworzony: 2010-06-07 22:27
Zdecywowanie najbardziej potrzebna będzie ci cierpliwość. W normalnej sytuacji szczeniak przewraca dom do góry nogami, zwłaszcza kiedy rośnie i nie zdaje sobie sprawy ze swojej masy. A mówimy tu psiaku, który nie widzi gdzie idzie i jak omijać przeszkody. Dużo czasu zajmie aklimatyzacja w twoim domu, piesek będzie musiał metodą prób i błędów poznać gdzie co leży. Dlatego polecam zorientowanie się i popytanie szkoleniowców, jak wyglądało by szkolenie takiego psiaka (komendy optyczne odpadają, a od nich zaczyna się naukę), odpowiedni instruktor poprowadzi ciebie i twojego psiaka i pozwoli wam nawiązać więź.

feba90

utworzony: 2010-06-14 13:49
też słyszałam,że opieka nad niewidomym psem nie jest ciężka, szybko się uczą i dostosowują:)

camparelli

utworzony: 2010-06-15 17:36
Każdy pies szybko się uczy, jeżeli damy mu możliwość rozwoju, a niewidomy psiak nie ma wyjścia i musi dać sobie radę. Nie oznacza to jednak że opieka nad nim jest łatwa, tak jak napisałam cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

Magda

utworzony: 2010-06-17 19:16
Według mnie nie jest łatwo

Misigo

utworzony: 2010-06-19 20:48
Dla chcącego nic trudnego

beatrx

utworzony: 2010-06-21 19:33
sądzę, że cierpliwością można wiele zdziałać:)

Julianna

utworzony: 2010-06-22 13:57
amstaff to ogólnie trudna rasa. jeśli chodzi o niewidomego pieska to trzebaby było zaopatrzeć się w cierpliwośc, duży zasób milości. a poza tym polecam jakąś lekturę na temat rasy a nei tylko fora. Decyzja należy do ciebie i pamietaj że to spore wyzwanie.

magda

utworzony: 2010-06-22 21:47
z niewidomy m psem moga byc duze klopoty jest on nieufny i moze byc agresywny mam nadzieje ze ci sie uda go do siebie przekonac. ja sama mialam psa ktory na starosc byl niewidomy i przebywanie z nim nie bylo juz przyjemnoscia

Nemezis

utworzony: 2010-06-30 19:02
mi się wydaje ale to tylko moje zdanie że najlepiej można się o tym przekonac jeżeli się nim zaopiekuje ale napewno nie jest to dobre dla osoby ktora ma duzo pracy bo napewno trzeba duzo czasu poswiecic pieskowi :)

KAROLINA

utworzony: 2010-07-17 13:40
gratuluje takiej odpowiedzialnosci i pomocy!:) mam nadzieje,że psiak się dobrze chowa

ana

utworzony: 2010-08-30 10:08
napewno nie możesz w dumo miec rzadnuch ostrych żecz na jego wysokości później na spacery mósisz ostrożnuej chodzic ale pamietaj dajesz mu dobry dom