Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

POMOCY !!

utworzony: 2009-11-21 13:15
Autor Treść

ludi

utworzony: 2009-11-21 13:15
W maju znalazlem Alaskana Malamute, mieszkamy razem juz pol roku. Ogolnie jest super tylko mam wielki problem. Kiedy zostaje sam w domu to strasznie wyje...( mieszkam sam )
Moze jak kupie kota to przestanie plakac??

Futrzak

utworzony: 2009-11-24 13:16
A może wtedy zdemoluje ci mieszkanie. Mały jeszcze nie kuma co się dzieje daj mu trochę czasu.

Kicur

utworzony: 2009-11-25 13:34
Polecam pójść z nim do weterynarza on powinien zapisać mu leki przeciwstresowe, ale nie zawsze pomagają. Również w sklepach zoologicznych można dostać specjalne obroże przeciwszczekne. Pozdro:))
http://www.psiswiat.feen.pl/index.php

ChromosomekX

utworzony: 2009-11-25 16:35
tez mam malamuta :)

po pierwsze:
wybiegac psa/zmeczyc go przed twoim wyjsciem
zostawic psu wlaczone radio niech nie czuje sie samotny
dac psu do ogryzania ucho wolowe albo zabawke na czas twojej nieobecnosci
przygotowywac psa stopniowo do twojej nieobecnosci :)
zanim wyjdziesz z domu kaz psu usiasc i zostac niech wbije sobie do glowy ze tak ma byc i niech zapamieta ze ty wrocisz,zostawiaj go na krotko na poczatku i nagradzaj jak bedzie grzeczny,po prostu nasluchuj pod drzwiami,pozniej stopniowo wydluzaj czas i popros sasiadow zeby zwrocili uwage czy pies wyje

weroni

utworzony: 2009-12-05 18:27
niestety miałam taki sam problem ze swoim starym psiakiem ale prócz psa miałam sąsiada który wykręcił mi sprawę w sądzie nie poradzę ci żebyś kupował nowego pupila bo niestety może nauczy się tego samego ale faktycznie daj mu trochę czasu w końcu przyzwyczaji się do tego że czasem zostanie sam :) życzę powodzenia

ania

utworzony: 2009-12-11 17:23
może teskni za domem? albo boi sie ,że ktoś znuw go zostawił. mój pies jak zostaje w domu ma coś do roboty np.daje mu kilka orzechów i je łupie tylko puźniej problem ze zbieraniem skorupek . teraz mojej psinie daje coś do jedzenia , jest zajęta jedzaniem i nie wie kiedy wychodze . można też kupić psu kość , u mnie w zoologicznym kosztuje 1,50.

camparelli

utworzony: 2010-06-05 13:54
Psa nie można od razu wrzucić na głęboką wodę i zostawiać go samego na długo. Spróbuj wychodzić na 5 min i wrócić, potem na 10 i stopniowo wydłużaj ten czas. Jeżeli wracasz nie witaj sie zbyt ochoczo z psem, lekkie pogłaskanie wystarczy. Zostawiaj psu różne kości ze skóry wołowej, to sprawi, że twoje wyjście będzie mu się kojarzyło z czymś przyjemnym, a nie z lękiem, że jest sam. Tak jak już było powiedziane radio to bardzo dobry pomysł, najpierw jednak włączaj je gdy jesteś w domu, a potem gdy pies zostaje sam.
Ps. Orzechy to nie najlepszy pomysł, ich łupinki mogą wbić się psu w jelita, a wtedy konieczna jest operacja.

Magda

utworzony: 2010-06-18 09:30
Płaczę bo Cię kocha i nie chce być sam według mnie nie ma na to lekarestwa sama tak mam ze swoim psem

Kamelia

utworzony: 2010-06-22 16:44
Psa należy stopniowo przyzwyczajać do pozostawania samemu; tak jak Camparelli napisała.

magda

utworzony: 2010-06-23 20:53
teskni

KAROLINA

utworzony: 2010-07-16 19:42
dowiedz się u specjalisty