Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Problem z karmą.

utworzony: 2010-12-03 16:24
Autor Treść

Perro

utworzony: 2010-12-03 16:24
Moja suczka, 10 miesięczna psina w typie Shih - Tzu Luna nie jadła karmy od samego początku. Jedynie gotowane, a chcę aby jadła także suchą karmę. Z mokrą nie ma problemy - Kupi się Animondę GrandCarlo i mój Maleńtas wcina, lecz problem jest z suchą. Miała jedzenie z firmy Royal Canin, Vollmers, Orijen, Purina Pro Plan, Bozita, a nawet Frolic ! Nic nie jadła. Nie działają na nią sposoby dla najbardziej wybrednych psów ! Co zrobić ?

utworzony: 2010-12-03 22:07
a jakie sposoby stosowałaś? Teraz pies jest już przyzwyczajony więc może być ciężko. Zdecydowanie łatwiej by było gdybyś od początku postępowała konsekwentnie. Naucz psa że dajesz miskę, a po 10 minutach zabierasz. Jak zjadł to zjadł jak nie to nie. Potem wprowadź suchą karmę, postaw miskę, zabierz, przy kolejnym posiłku zrób to samo. Pies w końcu zgłodnieje i zje. Możesz też spróbować mieszać gotowane z suchym, ale jak jest taki wybredny do suchego jedzenia to raczej podejrzewam, że będzie wybierać gotowane, a suchy zostawi

LoveMe

utworzony: 2010-12-04 10:43
Wiki jak Ci już pisałam, jak Lunka będzie głodna to zje ; )
Pies sam się nie zagłodzi ; D

Justyska

utworzony: 2010-12-06 17:10
Jest jeden sposób ale bardzo drastyczny:) wystarczy nasypac sucha karme i niedawać nic wiecej jak pies zgłodnieje bedzie jeadł co mu podasz tylko powtarzam dosc drastyczna metoda

magdaz

utworzony: 2010-12-08 15:33
A próbowałaś polać karmę np. sosem?
U mnie się to sprawdza :)

utworzony: 2010-12-09 22:13
Justyska a dlaczego uważasz że to drastyczna metoda? Drastyczne byłoby bicie psa za to że nie je... To nie ma nic wspólnego z drastycznością, pies poprostu musi się nauczyć że ma to zjeść i koniec. Przy takim stwierdzeniu równie dobrze można powiedzieć że drastyczne jest to jak nie nagradzamy psa, gdy nie wykona komendy

Aris i Hania

utworzony: 2010-12-10 15:09
Jak będzie głodna to zje, najlpiej polać sosem jakims albo czym innym to napewno zje mojemu psu tak czasami robiłam jak uczyłam go suchej karmy jesc :)

SylwiaSz

utworzony: 2010-12-11 22:58
A próbowałaś mieszać suchą karmę z mokrą?

wiewioora

utworzony: 2010-12-28 15:52
Spróbuj wymieszać kilka kulek suchego z mokrą,później zmieniaj stosunek suchej do mokrej.

Sprawdzić sie może również rozmoczenie kulek suchej np. w rosole drobiowym :) Albo wymieszanie ich z sosem:)

Paula

utworzony: 2010-12-30 17:22
Kati nie przepadała za żadną suchą karmą, dlatego je gotowane, próbowałyśmy różnych metod, ale nic nie dawało...

Psiara89

utworzony: 2015-01-29 16:45
Warto pamiętać, że hasło "wiem
co jem" powinno być stosowane nie tylko w stosunku do ludzi, ale także w
żywieniu psów. Obserwując mojego owczarka, wiem, że najlepiej działa na niego
dieta oparta na naturalnym mięsie dla psów. Podając mu ją, czuję spokój bo po
prostu mogę mieć pewność co je, w przeciwieństwie do suchej karmy czy puszek,
gdzie nigdy nie wiadomo co jest w składzie. Polecam! 

Czaki

utworzony: 2016-01-08 08:41
Warto podawać np przysmaki typu suszonego mięsa np piersi z kaczki itp. Wtedy również pies będzie oczyszczał sobie kamień nazębny.