Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Ratunek od bezdusznych włścicieli

utworzony: 2008-11-09 10:45
Autor Treść

Anna

utworzony: 2008-11-09 10:45
Kochani, odwiedzając znajomą w Markach pod Warszawą spotkałam się z problemem złego traktowania psów przez właścicieli. "Państwo" posiadają od niedawna domek jednorodzinny do którego wprowdzili się z 4 psami: 2 rodwajlery i 2 małe pieski chyba kundelki. Rodwajlery są trzymane na uwięzi cały czas na dworzu, a małe w większości również przebywają na powietrzu głównie nocami, ujadając niemiłosiernie, prawdopodobnie z zimna.  Mimo wielokrotnych interwencji osobistych mojej znajomej jak i prośb o pomoc do Towarzystwa Opieki Zwierząt właściciele są bezwzględni. Nie chcą rozmawiać, sąsiadów traktują jak śmieci. Znajoma dzwoniła również do Straży Miejskiej ale zasięg działania nie obejmuje Marek. Zastanawiając się nad tą sprawą praktycznie nie można nic zrobić. Efektem jest cierpienie tych piesków. Zwracam się z do Was z pytaniem co jeszcze można zrobić, jak ukarać właścicieli, a może ktoś by chciał zaopiekować się tymi maluchami ( często są wypuszczane na ulice). Wiem, że podobnych spraw jest wiele, ale może wspólnymi siłami moglibyśmy z tym walczyć. Pozdrawiam Anka

nona

utworzony: 2008-11-09 11:54
może powiadomić straż dla zwierząt?

Anna

utworzony: 2008-11-09 12:18
Straż dla zwierząt podlega pdo straż miejską, ale Marki są po za strefą działania straży.

MatrixNika

utworzony: 2008-11-12 14:08
brednie. Straż dla Zwierząt nie podlega Straży Miejskiej, wiem bo bardzo dobrze ich znam.

Mario

utworzony: 2008-11-23 19:22
Trzeba bezwzględnie powiadomić policję.W Polsce obowiązuje ustawa o ochronie zwierząt nie przestrzeganie jej to łamanie prawa i dlatego jest to sprawa dla policji.
Ps.zasięgałem informacji u prawnika.

dzidka

utworzony: 2009-07-30 23:32
aniu tak bym chciala by ci wlasciciele tych 4 psow sami kiedys spali w zimie na dworze . sproboj do zielonych lub do animalu . pa powodzenia . a moze tez wywiesic kilka plakatow jak oni traktuja te pieski . powodzenia .

dzidka

utworzony: 2009-07-30 23:32
aniu tak bym chciala by ci wlasciciele tych 4 psow sami kiedys spali w zimie na dworze . sproboj do zielonych lub do animalu . pa powodzenia . a moze tez wywiesic kilka plakatow jak oni traktuja te pieski . powodzenia .

Magda

utworzony: 2010-06-17 16:29
Ludzie którzy żle traktują zwierzęta powinni cierpieć tak samo jak ich zwierzęta oko za oko ząb za ząb

Kamelia

utworzony: 2010-06-21 22:30
W takich sytuacjach njalepiej powidamiac policje, straze dla zwierzat lub fundacje, czasem nawet szkołki dla zwiezat mogą okazać siepomocne. Do schroniska też można sprobować.

magda

utworzony: 2010-06-28 10:52
zadzwon na policje

KAROLINA

utworzony: 2010-07-08 16:01
napiszcie jakieś podanie z sąsiadami

ana

utworzony: 2010-08-31 12:16
skaontaktój sie z policja może z mediami

ttbszczecin

utworzony: 2010-12-27 16:30
powiadomic toz trzeba