Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Wybór karmy - jaka najlepsza?

utworzony: 2009-07-28 21:06
Autor Treść

Drzewko

utworzony: 2009-07-28 21:06
Mam "dorosłą" Cocker spanielkę i poszukuje dobrej suchej karmy która bedzie jej smakowała a nie zrujnuje budżetu domowego :) testowałem już w sumie 3 firmy
- Bento kronen - raczej nie narzekała na jedzenie
- Purina dog chow - bywało różnie z jedzeniem czasami wolała głodować małe kulki jadła większe zostawiała
- Bosch adult lamb & rice - raczej nie ma problemów z jedzeniem tego.

Szukam karmy sprawdzonej żeby urozmaicic jej troche posiłki, najlepiej z drobniejszymi kulkami. Czy byłby ktoś chetny podzielić się swoimi doswiadczeniami? Które karmy podawac które omijac. Czy warto inwestowac w karmy np 20 kg za 60-70 zł? Ogolnie piszcie co wiecie na ten temat. Z góry dziekuje a i napewno niektorym też sie taki temat przyda.

Kukuśka

utworzony: 2009-07-29 00:53
Nie rozumiem.
Po co chcesz zmieniać karmę?? Po co urozmaicać??
Dajesz psu raz bądź 2 razy dziennie suchą karmę i tyle.
Możesz poprosić o miarkę, zakupując żarełko, więc bez problemu odmierzysz ile suka potrzebuje:]

Ja tez mam spaniela...wybredny to on jest, jeśli chodzi o suchą karmę...żadna mu nie odpowiada...próbowałam z gotowanym żarciem..ale to nie jest dla mnie zbyt wygodne:D

Ja robię tak(dużo osób tego nie pochwala, ale ja nie widzę w tym nic złego):
Daję psu żarcie raz dziennie. Tj, sucha karma ACANA(13,5KG za 149 zł) + ugotowany korpus, bez kości, samo mięsko. Pies zjada bez problemu całą miskę.

Najlepiej zamawiaj na telekarmie żarełko.

Na pewno nie kupuj żarcia taniego, producentów Pedigree, Chappie itp. To jest syf..nic więcej:]

Jeżeli ta Acana jest dla Ciebie za droga, spróbuj z Brit. Zdecydowanie gorsza od tej poprzedniej, ale tańsza. Telekarma: 20kg/95 zł.

Z tego, co naczytałam sie na różnych forach. Najwięcej osób chwali Acane, ale porównując moi znajomi twierdzą, iż Royal Canin jest najlepsza.... Każdemu psu co innego smakuje..

wegeta

utworzony: 2009-10-22 18:51
Ja również uważam, że bez sensu jest zmieniać karmę na inną, jeśli
psu ona służy. Zamiast nowej karmy, możesz pieskowi czasem ugotować coś
dobrego (ryż z mięsem i warzywami), na pewno będzie zadowolony i zje ze
smakiem (przynajmniej mój pies jest).
Co do karm, to uważam, że
najlepsze są: Eukanuba, Royal Canin, Bosch też ma skład w porządku.
Karmy te są jednak dość drogie, dlatego jeśli akurat mam "skromne"
fundusze to kupuję Brita i Ariona.
Przeważnie kupuję karmę 15 lub 20 kg, bo jest to bardziej opłacalne.
Ja
ostatnio kupowałam Ariona (miałam ograniczone fundusze), który nie
należy do "super karm", znalazłam w sklepie internetowym Zoomania.pl w
promocji, a i tak zapłaciłam za 15 kg 129 zł (b. tanio). Tak więc
zastanawiam się, jakie karmy 20 kg można kupić za 70zł??? Chyba jakieś
totalne paskudztwo.
Pozdrawiam

Gosia

utworzony: 2009-11-01 13:54
karma dog chow jest zła więc od razu ją odrzuć. tamte są ok. jeśli pies nie chce jeść mozesz dosmaczać karmą mokrą z puszki (byle nie pedigree). 2 razy w tygodniu kazdy pies powinien dostac zółtko (bez białka) jajka.

ChromosomekX

utworzony: 2009-11-10 17:23
po czym wnosisz ze dog chow to zła karma?
jesli chcesz psu dawac dobra karme kupuj mu purine eukanuby,pro line albo inna z wyzszej półki karme ale uwazam ze dog chow nie jest zła marka,jesli cie stac na drogie karmy gdzie 3 kg kosztuja po 100zł to kupuj ale mozesz spokojnie kupowac psu takze tansze karmy z pominieciem pedigreepalów i chapii i innych frolików taka najtansza karma godna polecenia do Darling ale to najlepiej sprawdzic co psu smakuje i to wlasnie kupowac,oczywiscie podawac odpowiednio do masy psa i granulat takze dobierac do rasy,ja psa karmie eukanubą i psicho bardzo ja lubi :)

Kicur

utworzony: 2009-11-13 23:44
Bardzo polecam karme Orijen. Aktualnie moja spaniela ją jada i bardzo jej smakuje. To jest najlepsza karma 2009/2010. Jest ona około 20 zł za kilogram.
Pozdro ;]

luko

utworzony: 2010-06-14 22:40
Ja testowałem wiele karm.Mój pies najbardziej lubi Canaliou.Tę karmę można kupić w sieći sklepów Brico Marche.Jest to drobna karma (do wyboru dwa smaki mój pies lubi drób+warzywa) karma nie jest droga ale uwierzcie bardzo dobra(dla psa bo sam nie próbowałem :D)kosztuje ok.10 zł 2,5KG,na drugim miejscu karma firmy purina friskies.Także drobna karma troszkę droższa.Także dobra .No i także pedigree jest OK.

magda

utworzony: 2010-06-29 21:11
nie zmieniaj

KAROLINA

utworzony: 2010-07-16 18:21
am oże poprosisz ze sklepu o jakies darmowe próbki i dasz na sprubowanie psu?

yetka

utworzony: 2010-07-27 15:22
Ja polecam Royla

Himena007

utworzony: 2010-08-10 23:27
Ja polecam Acanę. karmię nią swoje psiaki. Royal jest niby najlepsza karmą ale ja wolę karmić psiaki Acaną, ponieważ z Royalem jest taka podejrzana sprawa, że jak w sklepie sie przeterminuje worek z tą karmą to oni zabierają ją i w zamian przywożą nowy worek takiej samej karmy. czy wyrzucają tamtą po terminie? Wątpie! Pewnie jest przepakowywana do innego opakowania i ponownie sprzedawana.

utworzony: 2010-08-16 17:53
po co zmieniać karmę jeśli jakąś je bez problemów i psu pasuje? A jeśli chodzi o karmy których 20kg kosztuje z 60-80 zł to w tych karmach są same śmieci, dlatego są takie tanie

ana

utworzony: 2010-08-31 19:46
napewno niekupuj w supermarketach tylko w sklepach zoologicznych

magdaz

utworzony: 2010-10-12 16:51
Ja polecam karmę Brit. Jest ona dobrą i jedną z tańszych karm. Jestem z niej bardzo zadowolona, bo mojemu psu bardzo służyła, a co najważniejsze smakowała (a on to raczej na suchą karmę nosem kręci).

Ageves

utworzony: 2018-07-17 13:32
Jeśli chodzi o karmy dla psów u naszej suni najlepiej sprawdzła sie Purina. Stosowaliśmy kilka różnych jednak po tej rzeczywiście zachowywała sie najlepiej i była chyba najbardziej najedzona.