Gazeta.pl  | eMetro.pl  | MetroPraca.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

York siusia w domu - jak oduczyc?

utworzony: 2009-11-19 09:19
Autor Treść

luna40

utworzony: 2009-11-19 09:19
Mam 6-letniego Yorka który sika w domu (gł. w tym samym miejscu) Dzieje sie tak wtedy, dgy jak zostaje sam w domu  albo w nocy jak mu sie zachce siusiu to nie trzyma (mimo iż wyprowadzany jest o 23.00)... jestem juz tak zdesperowana ze albo go szybko oducze albo oddam (czego bym nie chciała)....prosze o pomoc!!!!!!...... 

ChromosomekX

utworzony: 2009-11-21 08:44
chcesz oddac swojego psa tylko dlatego ze sika? WSTYD!
wogole nie powinnas miec psa skoro takie cos ci do glowy przyszlo jak mozna traktowac psa jak niepotrzebna rzecz!

posiadanie psa to odpowiedzialnosc ,swoje dziecko tez bys oddala jakby sikalo w domu? pomysl!

a co do siusiajacego Yorka,jesli piesek sika jak jest sam w domu to prawdopodobnie moze to robic ze strachu,jesli piesek nie trzyma moczu naucz go robic do kuwety jak kota!
jak zauwazysz ze piesek zaczyna siusiac to szybciutko na rece i do kuwetki jak sie wysiusia to nagrodzic i glaskac zeby pies wiedzial ze dobrze robi i problem siusiana w nocy sie skonczy,co do siusiania w domu podczas twojej nieobecnosci to samo! przyzwyczaj psa robic w kuwety nie mniej jednak wyprowadzaj go na spacer i tam tez nagradzaj jak sie załatwi np. słownie albo smaczkiem :) poza tym spacer z psem jest po to by pies sie załatwil wiec 5 min wokol domu to za malo zostan z psem na dworze az sie załatwi i nagradzaj potem dopiero do domu

luna40

utworzony: 2009-11-23 15:20
hym... no coz liczyłam na cos wiecej.....:))) niz krytyka kogos kto najwidoczniej nie do konca wie o czym pisze...:)))
takie oczywiste rzeczy przerobiłam juz dawno i wiem o psach naprawde duzo zwłaszcza ze mam lek. wet. w rodzinie..... wiem tez o samej rasie i psychice rasy na tyle duzo zeby szukac FACHOWEJ pomocy... nie oczekiwalam amatorskich wywodów osób ktore zupełnie nie maja chyba pojecia o czym mówia..:) ale dziekuje za zainteresowanie
a tak na marginesie jesli pies sika bo nie chce siedziec sam w domu  to własnie wtedy mozna pomyslec o oddaniu go komus kto jest dyspozycyjny np. samotnej emerytce a nie dalej ciagnac ta farse filcujac psiakowi do konca psychike.... ale to juz osobny temat:)

Adamus

utworzony: 2009-11-25 16:23
Niestety przez takich ludzi jak pani jest tyle psów w schroniskach...
A co do yorka , chwalić go tak obficie za każdym razem jak załatwi się na zewnątrz. Nie karać psa za to , że siusia w domu.
PS. Każdy pies ma jakieś swoje objawy przed siknięciem np. dyszy , drapie drzwi itd.I chodźby to była 3 w nocy to ty musisz z nim wyjść!!
Miłego oduczania

ChromosomekX

utworzony: 2009-11-25 16:43
jesli masz w rodzinie weterynarza to tym bardziej wstyd ;]

nie rozumiem jak mozna odac swojego psa ktorego nie bierze sie chyba za ładne oczy,bo sika?!
ciekawe jakbys sie poczula jakby cie rodzice oddali do domu dziecka bo sikasz ;]

psy nie sikaja w domu bo im sie nudzi! spytaj swojego rodzinnego weterynarza ;] pieski sikaja w domu z roznych powodów ale na pewno nie z nudów ;]

napisałam co trzeba robic,az dziwne ze nie spytasz weterynarza swojego z rodziny o to ;] skoro ja wiem to i on bedzie wiedzial takie rzeczy ;]
po prostu nie koniecznie toleruje osoby ktore nie chce wlozyc w prace z psem chociaz odrobiny czasu i wola pozbyc sie problemu

luna40

utworzony: 2009-11-27 10:49

Weszłam tu z nadzieja ze spotkam tu fachowa pomoc a nie animalsów amatorów ktorzy niewiele maja doswiadczenia (bo to co czytam to strasznie traca amatorszczyzna i zupełnym brakiem znajomosci rasy o która pytałam)... zeby pisac o Yorku trzeba miec Yorka i poznac jego psychike a nie pusto teoretyzowac ...... swoimi wywodami potwierdziła Pani tylko moje wczesniejsze przypuszczenia:)) a poza tym kto Pani dał prawo oceniac czy krytykowac innych ? zupełnie tego nie rozumiem... morywacja przez negacje? tak sie robiło 20 lat temu - coaching w prymitywnym wydaniu :))))) naprawde zalosne
Lekarz wet. nie zna psychiki poszczeg. ras ale tego Pani tez pewnie nie wie....:) moj pies jest po szkoleniu i pracował z nim psycholog dla zwierzat.... takie warunki, opieke i czas jaki poswiecany jest mojemu psu to zycze kazdemu człowiekowi wiec ponownie Pani ocenia nie wiedzac o czym mówi.... naprawde takie odoby jak Pani nie powinny tu zagladac i zabierac głosu bo rece opadaja i zle rzutuja na cały portal....

borys

utworzony: 2009-12-20 17:11
Może za dużo nie wniosę do dyskusji ale muszę się wtrącić i powiedzieć iż yorki  to przypadki beznadziejne i sikanie niektóre mają we krwi.Miłego dnia:)

luna40

utworzony: 2010-02-16 15:33
Faktycznie tez tak słyszałam niestety.......:((

Anczaczek

utworzony: 2010-02-23 21:58
Wydaje mi się że oduczenie dorosłego psa tego nawyku może być trudnawe ;/ ale zawsze można spróbować chwycić psa, gdy "podnosi nóżke" i wynieść w odpowiedniejsze miejsce, albo dać mu delikatnego(powtarzam żeby nie było:bardzo delikatnego) klapsika w pupe pokazując na mokrą plamę. Na mojego psiaka to podziałało :D

EWA

utworzony: 2010-02-27 08:52
Witam, ja mam yorka już 2 lata i codziennie sika w domu oprócz wiosny i lata,niestety mieszkam na wsi, więc wiadomo jak jest o tej porze roku ,piesek po chwili spaceru jest cały obłocony i mokry,szczególnie że ma gługi włos. Nieprzeszkadza mi to ponieważ , staram się utrzymać czystość w domu i jeżeli wietrzy się dom i często myje podłogi to wogóle niema przykrego zapachu. Nigdy bym jej przezto nikomu niewydała a niedługo będzie szczenna i mam zamiar mnieć jeszcze jednego pieska. Skoro się decydujemy na zwierzaczka to trzeba być świadomym tego że może trzeba będzie po nim sprzątać.

luna40

utworzony: 2010-03-11 10:46
Jestem gotowa na wiele... i naprawde duzo z siebie daje... ale nie jestem przekonana czy mozna dac sie terroryzowac psu... ta rasa jest dosc intelig. i dobrze zdaje sobie sprawe kiedy i co wolno a czego nie... doswiadczenie mi podopwiada ze zwykła tresura chyba nie do konca zda w tej syt. egzamin... nie jestem za oddawaniem zwierzaka ale Yorki sa szczesliwe i grzeczne jak maja towarzystwo w domu najchetniej przez sobe a ja az tak dyspozycyjna nie jestem... ale bardzo dziekuje za wszystkie porady i komentarze - pozdrawiam :)

feba90

utworzony: 2010-06-10 14:42
mój pies sikał na rozłożone po domu gazety, jak wychodziliśmy na dwór brałam taką osikaną gazete i pokazywałam,ze siusia się na dworze, nauczył się;)

magda

utworzony: 2010-06-23 21:00
idz do tresera jak sobie nie radzisz

KAROLINA

utworzony: 2010-07-16 19:40
sądze, że byłaś świadoma obowiązków jakie cie czekają gdy bierzesz psa, więc teraz musisz im podołać. Musisz użyć trochę czasu i cierpliwości a zobaczysz, piesek się nauczy