Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

buty

utworzony: 2010-08-22 21:08
Autor Treść

Myszaa

utworzony: 2010-08-22 21:08
moja suka ma 11 miesięcy i stos zabawek do gryzienia gdy w 6 miesiącu zakończył się problem z gryzieniem bytów tak w 11 zaczął, jak ją tego oduczyć?

Gosia

utworzony: 2010-08-22 21:39
Ja slyszalam(choć to troche brutalny sposób) ale podobno działa
A więc tak:Trzeba psu włożyć buta do mordy i zaklejic z tym butem w psyku tasma ale taka gruba i trzymac tak przez godzine:/ a niektore psy same sie oduczaja tego ja tez mam problem z tym:)

camparelli

utworzony: 2010-08-23 09:21
Gosia, ja się zaczynam martwić o twoją poczytalność... A cóż to za sposób? Jest wiele lepszych metod. Po pierwsze możesz nauczyć psa, że wszystkie buty przynosi się do ciebie, bo za to jest wypasiona nagroda np. kawałek kiełbasy. Po pewnym czasie zostaniesz zawalona stertą butów (nawet tych które zostały gdzieś pogubione po całym domu). Sposób drugi, uparcie mówić nie wolno, gdy pies zaczyna brać but  (minus to to że musimy psiaka non stop obserwować). Można też zacząć chować buty przed psem, co moim zdaniem jest najlepszą alternatywą:p

Gosia

utworzony: 2010-08-23 12:10
camparelli ja tego sposobu nie stosowalam tylko tak mi mowila znajoma.Ale pomyslalam ze moze jednak sie sprawdzi

utworzony: 2010-08-23 16:24
Gosia ta metoda którą podałaś jest wręcz okrutna, chyba nikt by nie chciał mieć buta na twarzy. Przecież to odcina dopływ tlenu, no najlepiej, niech pies się udusi w tym bucie i problem faktycznie zniknie...
Już nie wspominam o urazie do właściciela.

Jeśli chodzi o oduczenie gryzienia, to nauczyć psa aportować i za każdym razem jak weźmie but to wydać komendę żeby przyniósł i wymienić psu buta na jakiś gryzak. Można też zastosować tzw. karę z nieba. Polega to na tym że jak pies gryzie but to zrzucić gdzieś obok coś hałasującego np. pęk kluczy. Jest też jeden prosty sposób : chować buty do półki :)

Gosia

utworzony: 2010-08-23 21:33
Mi tak mowila znajoma ale ja tez tego nie stosowalam  i nie zamierzam

utworzony: 2010-08-24 13:56
moim zdaniem takich "złotych porad" nie powinno się nawet publikować w internecie, nawet jeśli ktoś inny to mówił. Nie daj boże ktoś to przeczyta i zastosuje.

Net & Mikuś

utworzony: 2010-08-24 14:35
ja poprostu chowie buty lub daje przy przedpokoju parasol bo moj pies się go boi i wtedy nie podchodzi do butów

milka278

utworzony: 2010-08-26 15:41
po prostu szczeniak ma za mało zajec trzeba sie bardziej nim interesowac i wiecej bawic to jest tego przyczyną a nie jakies parasolki zeby psa straszyc sama sie postrasz ;) baprawde to działa czytałam o tym w wielu ksiazkach i wszedzie było to samo pieska trzeba czyms zajac ;) wiecej zabawyy

ana

utworzony: 2010-08-27 16:49
Gromek ma tak samo

nati98

utworzony: 2010-09-12 09:17
Mozna też kupić specjalny środek o gorzkim smaku lub zapachu który zniechęca psa do gryzienia różnych przedmiotów.

yetka

utworzony: 2010-10-23 21:02
moze poperfumuj czyms buty