Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

jak oduczyc pieska załatwiania sie w domu

utworzony: 2009-04-29 09:02
Autor Treść

Kraksa

utworzony: 2009-04-29 09:02
witajcie,
mam od 2 dni u siebie pieska z interwencji,o imieniu Popi zabrany z pseudohodowli, wczesniej glodzony i źle traktowany
mały ma około 8 miesiecy i generalnie wszystkiego sie boi.
załatwia swoje potrzeby w domu, zazwyczaj nocą.
wychodzimy często na dwór, natomiast zewnetrzy świat go przeraza i nie zrobił mi na dworze ani kropeli siku.
zdarza mu sie zsiusiac w czase snu na posłaniu.
zastanawiam się , jak podejsc do tematu uczenia go załatwianie swoich potrzeb na dworze.moze macie jakies sugestie, doswiadczenie w tej kwestii?

Przy okazji szukam dobregi domu dla niego - bo u mnie przebywa tymczasowo.

Kukuśka

utworzony: 2009-04-29 18:46
A może Ty go zatrzymasz:)

Skoro piesek się boi, to ja bym najpierw wzięła kliker, smakołyk i tym się narazie zajęła. Później stopniowo na dowrze ćwiczyła. Lepiej, zeby to osoba, która bedzie miała go na stałe ćwiczyła z nim. Bo piesek przestanie się Ciebie bać, nabierze zaufania i później go oddasz..złamiesz mu serduszko...i od nowa będzie się bał.
Mimo wszystko napisać Ci jak z pieskiem ćwiczyć??:)

feba90

utworzony: 2010-06-12 21:29
wyprowadzać go na dwór :D

Kote

utworzony: 2010-06-24 13:00
myślę, że na razie pies potrzebuje dużo ciepła i miłości, a dopiero potem zabrać się za jego załatwianie się w domu... na razie jest na pewno bardzo wystraszony

magda

utworzony: 2010-06-29 20:40
musisz mu okazac duzo milosci bo jest wystraszony duzo przeszedl

nati98

utworzony: 2010-07-11 17:00
Jeżeli widzisz że piesek załatwia się na podłodze weź go na ręce i wynieś na pole na pole niech dokończy co zaczął. A jeżeli zrobi kupe weź ją w coś i wyrzuć na plu pod jakiś krzak tylko niech on to widzi. Powinien zajarzyć o co chodzi. Powodzenia życzę. Pozdrowienia:)

KAROLINA

utworzony: 2010-07-16 17:36
Nie oddawaj go:) a jeśli piesek załatwi się w domu to go nie karć..weź ze soba ,,niespodziankę od pieska" na dwór i mu pokaż. Musi sobie skojarzyć...:)

ana

utworzony: 2010-08-31 18:48
najpierw oswój go ze światem poza domem

Gosia

utworzony: 2010-11-27 21:42
Piesek po czasie powinien sie sam oduczyc