Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

pies i dziecko

utworzony: 2017-04-24 13:55
Autor Treść

saba

utworzony: 2017-04-24 13:55
Jak przygotowac psa na nowego członka rodziny? małe dziecko

Moniqa

utworzony: 2017-05-09 11:18
jakiej rasy jest pies? to jeszcze szczeniak czy już starszy piesek?

sienna_081

utworzony: 2017-05-11 17:27
Jeśli to szczeniak to raczej nie powinno być większego problemu. Szczeniaki łatwiej zaadaptować do nowej sytuacji. Będą razem rosły i się rozwijały, do tego psiak jest nadal uroczy i wszyscy będą sie też nim dalej tak samo zachwycali :D Ze starszymi psami jest trudniej. Często pojawia się u nich zazdrość o to, że poświęca się im mniej uwagi. Wtedy trzeba uważać na to jak pies się zachowuje w stosunku do dziecka i starać się poświęcać mu równie dużo uwagi. Warto kupić mu jakieś przysmaki, bądź kilka nowych zabawek (tu są fajne: https://www.keko.pl/pol_m_Psy_Zabawa-z-psem-i-sport-387.html). Wtedy pies nadal będzie czuł się kochany. Do tego polecam stopniowo przyzwyczajać psa do nowego członka rodziny i uczyć jak należy z nim postępować, pilnować na każdym kroku aż nie nabierzecie pewności, że pies na pewno nie skrzywdzi dziecka.

barknos

utworzony: 2017-05-23 12:57
Moim zdaniem piesek dziecka nie powinien ruszyć, jak już to będzie go pilnować!

myslse

utworzony: 2017-05-25 00:34
Moim zdaniem to nie będzie żaden problem dla pieska, ten powinien od samego początku być przyjaźnie nastawiony.

Elka084

utworzony: 2017-05-26 20:16
Radziłabym żeby również zadbać o to, żeby piesek dostał już od małego swoje własne legowisko (np. w internecie). Dzięki temu już od małego będzie miał swój mały kącik gdzie będzie się czuł bezpieczny. W takiej sytuacji trzba zadbać o to, żeby zarówno i dziecko jak i piesek mieli komfort wspólnego mieszkania. Nie wolno też zaniedbywać pieska, bo może poczuć się zazdrosny.

jowisia

utworzony: 2017-05-30 22:02
Myślę, że wszystko będzie się odbywać w sposób naturalny. Psy są wielkimi obserwatorami i natychmiast zauważają jak dziecko jest ważne dla pozostałej rodziny i się przystosowują.

pilonek

utworzony: 2017-06-26 12:30
Wiele zależy rowniez od tego jakiej rasy jest pies

Dunio

utworzony: 2017-07-10 20:15
ważne, żeby piesek miał spokojny charakter. Wtedy na pewno dogada się z dzieciakiem

kama

utworzony: 2017-07-12 15:35
Myślę, że nie trzeba nic szczególnego robić. Mój pies nowego członka rodziny powitał bez żadnej sensacji i raczej wyrażał małe zainteresowanie. Ważne, żeby pies miał zdrową sięrść. Kiedy dziecko zacznie raczkować psie włosy na podłodze może wkładać do ust. Dlatego będąc jeszcze w ciąży dawałam psu VetoSki-VetExpert. To preparat, który wzmacnia sierść i staje się ona lśniąca.

KonikPolny

utworzony: 2017-07-26 15:14
Dziecko trzeba pilnować, ale jeśli to psokojny pies to nie trzeba tobić w sumie nic poza tym

kornelka

utworzony: 2017-07-28 11:45
f

Andrzej

utworzony: 2017-09-18 13:27
Mam małego bludożka francuskiego, jest u mnie dwa miesiące, cudowny psiak uratowany ze schroniska. Nie jest łatwo, szczeniak jest rozrabiaką, ostatnio pogryzł moje ulubione buty, a dywan (taki z długim włosiem) poszedł na śmietnik...
Aktualnie spodziewamy się z żoną dziecka, mamy nadzieję, że syn będzie się lepiej wychowywał przy zwierzęciu. Sam dorastałem z dwoma owczarkami i licznymi kotami-przybłędami. Także jestem dobrej myśli :)

Andrzej

utworzony: 2017-12-06 10:17
Ja i moja dziewczyna akurat chcielibyśmy, żeby kiedyś nasze dziecko wychowywało się w domu, w którym jest pies albo przynajmniej kot. To uczy większej wrażliwości i opiekuńczości. Myślę,że zwierze też można odpowiednio przygotować na nowego członka rodziny.

SwiatKarm

utworzony: 2018-11-05 20:15
Pies pownien być wcześnie zapoznany z dzieckiem, aby zapamiętał jego zapach i nie był wobec niego agresywny. Dziecko również powinno być szybko zapoznane z psem, żeby się go potem nie bało.