Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

rasy nie uznawane przez FCI

utworzony: 2010-10-12 16:18
Autor Treść

martaa921

utworzony: 2010-10-12 16:18
Zna ktoś jakieś rasy, które nie są uznawane przez FCI ?

EmLabrador

utworzony: 2010-10-12 17:00
Labradoodle - mieszanka labradora i pudla - nieuczulający pies miał być idealny dla osób niepełnosprawnych. Nie uznany .

martaa921

utworzony: 2010-10-12 17:37
Labradoodle - o tej rasie wiem. Jednak chodziło mi o jakieś inne rasy. :)

wiewioora

utworzony: 2010-10-12 18:49
Jest wiele ras pierwotnych nie uznawanych przez FCI - nie mówię tu o specjalnych mieszankach typu właśnie labradoodli...
M.inn.
Perro de presa canario,Elo,Perro de torro ,Alano,Chodsky pes(zatwierdzona tylko w czechach),gończy rosyjski,chinook,buldog amerykański...
Poszukaj w książkach,poczytaj w internecie.
Nie mylcie ras niezatwierdzonych ( przeważnie starszych, typowych dla danej grupy,kraju i potrzeb) ze sztucznymi mieszankami wymyślanymi na potrzeby ostatnich kilku lat 'mody'.

Kamelia

utworzony: 2010-10-12 19:22
Perro de presa canario jest rasą uznaną. Osobiście znam osobę, ktora wystawiała psa tej rasy. zostal przyjęty pod nazwą ,,Dogo Canario".
Ogólnie ras nieuznanych przez FCI można by wymieniać godzinami. Są rasy pierwotne nieuznane jak i młode rasy tworzone obecnie. Czas pokaze, ktore zostaną przyjęte, a ktore nie.

Aris i Hania

utworzony: 2010-10-13 14:47
nie mam pojęcia

Aris i Hania

utworzony: 2010-10-13 14:47
nie mam pojecia

Kicur

utworzony: 2010-10-13 18:11
Labradoodle
Goldendoodle
Sprollie
Chodsky Pes

utworzony: 2010-10-13 21:08
te wszystkie labradoodle, goldendoodle to nie są żadne rasy tylko zwykłe mieszańce.
A jeśli chodzi o rasy nieuznane przez FCI to nie da się wszystkich wypisać. Ich jest naprawdę mnóstwo i ciągle przybywają nowe

EmLabrador

utworzony: 2010-10-14 15:31
Były całe stowarzyszenia i "hodowle" Labradoodle wiec były prawie rasą, tylko po prostu nie uznaną.

nienieninka

utworzony: 2010-10-15 15:54
stowarzyszenia kundli też są ;p ale mieszaniec to mieszaniec czyli zmieszane dwie rasy więc nie jedna, dla mnie to nie nazwa rasy tylko nazwa wymyślona przez ludzi tak jak "kundel"

Lazanija

utworzony: 2010-10-17 17:35
Nie powiedziałabym, że to zwykłe mieszańce, bo oglądałam program o rasach psów w którym mówiono o nich jako o rasach, ponadto wspominano cos o ich rejestrowaniu.

utworzony: 2010-10-19 20:53
o ile jeszcze labradoodle mają jakoś w miarę ujednolicony wygląd, to tyle że niemal wszystkie te hybrydy nie mają określonego wzorca. Co z tego że zmiesza się labradora z pudlem, jak za każdym razem może wyjść pies o innym wyglądzie i charakterze. Genetyka to skomplikowana sprawa a stworzenie rasy której przedstawiciele będą do siebie podobni i będzie zróżnicowana pula genetyczna to naprawdę wiele lat ciężkiej pracy hodowców. Nie można zmieszać dwóch ras i od razu jej nazwać. Tak to nie byłoby mieszańców tylko same niestworzone rasy. No i jak dotąd żadna szanująca się organizacja kynologiczna nie uznaje tych całych labradoodli, goldendoodli i co tam jeszcze wymyślili

wiewioora

utworzony: 2010-10-25 00:00
Jak już koleżanka zauważyła rasy nie uznawane mają już przeważnie ustalony wzorzec...
Uważam osobiście,że przy ilości dostępnych ras niepotrzebne było kreowanie nowych znanych do tej pory jedynie z filmów i zdjęć robionych wszelkim 'gwiazdom' .

yetka

utworzony: 2010-10-30 20:42
jeszcze moskiewski stróżujący

samarcia

utworzony: 2010-12-03 19:05
Labradoodle