Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

siusianie w domu

utworzony: 2010-11-29 19:40
Autor Treść

Kryśka

utworzony: 2010-11-29 19:40
Potrzebna mi pomoc. Adoptowałam sunię hasiorkę (2 m-ce temu), jest dorosła, cudowna ale - mogę być na spacerze pół dnia - po przyjściu do domu nasika w pokoju. Robiłam badania moczu -jest ok, nikt nie krzyczy, nie bije, każdorazowe załatwienie się na spacerze pochwalone, a nawet nagroda (przez żołądek do serca). Już myślę, że jest dobrze, a tu znowu nasikane.
Pozdrawiam wszystkich, proszę o poradę Kryśka.

utworzony: 2010-11-29 22:18
z dorosłym psem ze schroniska bywa ciężko, bo takie psy są nauczone że załatwiają się w pomieszczeniu w którym jedzą, śpią itp. Kiedy sunia będzie przygotowywała się do załatwienia spróbuj odwrócić jej uwagę i wyprowadź na dwór. Jest też metoda tzw. kary z nieba, że gdy pies wykonuje niepożądane zachowanie należy upuścić coś hałasującego, np. pęk kluczy, ale radziłabym stosować kiedy sunia będzie miała zaufanie do otoczenia i domowników, żeby się też za bardzo nie wystraszyła, bo jednak dla psa zmiana miejsca to też przeżycie i może minąć trochę czasu zanim się przyzwyczai. W sprzedaży są też dostępne różne środki, którymi można spryskać dane miejsce żeby zniechęcić psa do załatwiania się tam

SylwiaSz

utworzony: 2010-11-29 23:06
Czy suczka jest wysterylizowana?

Kryśka

utworzony: 2010-12-01 11:51
Tak sunia jest wysterylizowana. Mam też drugą hasiorkę, ona też jest po sterylizacji już dawno i nigdy jej się nie przytrafiło sikanie w domu. Wychodzę z nimi 4 razy po godzinie. Jak jestem na wsi to mają 10 arów ogrodzonych do dyspozycji i zdarza się, że wraca do domu i po 5 minutach jest kałuża.
Pozdrawiam
Krystyna

Aris i Hania

utworzony: 2010-12-02 13:31
też mam Husky i wiem ze to sa bardzo mądre i pojetne psy tylko trezba do nich odpowiednio podejsc :) moim zdaniem powinnas odwórcic jej uwage aby nie sikała albo jak zacznie cos kąbinować to szybko z nią na dwór trzeba, moja kolezana miała ten sam problem az w koncu jej Hasiora sie nauczyla.

malinowa66

utworzony: 2010-12-03 13:23
Wiesz , pies jest dorosły i ze schroniska więc od razu mówię , że łatwo nie będzie . Gdy braliście psa na pewno musieliście wiedzieć co was czeka , to są psy najczęściej po przejściach .
Proponuję kupić specjalny tak zwany ' sztuczny mocz ' i za każdym gdy wyjdziecie z nią na spacer wylewać płyn w jakiekolwiek miejsce , suczka powącha i powinna tam załatwić swoje potrzeby ;  )
Najważniejsze aby nie bić i nie krzyczeć na nią , przez to będzie się bała i na pewno nie przestanie załatwiać swoich potrzeb w domu . 
Życzę powodzenia  !!

Wanio

utworzony: 2010-12-04 20:31
Będzie ci bardzo ciężko , ale na pewno ci się uda. Musisz wyprowadzać psa bardzo często zwłaszcza po tym jak się dużo wody napije. Wtedy masz 50 % szans że nie wytrzyma i wysika się na podwórzu...

kajtek

utworzony: 2010-12-10 10:40
Dorosłe psy zwykle bardzo szybko uczą się nowych zachowań. To co piszesz sugeruje, że jest to problem psychiczny. Wspominasz o drugiej suczce. Może tu jest problem. Może nie ułożyły sobie właściwych relacji. Może stres jest związany z innymi zjawiskami dziejącymi się wokół psa. Jest wielu specjalistów zajmujących się zachowaniami psów. Może skontaktuj się z taką osobą. Trzymam mocno kciuki i pozdrawiam.