Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Jakie są Bojowniki??

utworzony: 2010-09-05 13:18
Autor Treść

milka278

utworzony: 2010-09-05 13:18
jakie one są

BlackFeather

utworzony: 2010-09-12 18:07
Nie bardzo rozumiem o co dokładnie piszesz, więc odpowiem tak ogólnie:

Bojowniki to wspaniałe i piękne rybki. Wbrew opiniom są w miarę łagodne i ruchliwe. Występują w wielu odmianach barwnych oraz odmianach o różnych typach płetw. Niestety u nas w Polsce jest ciężko o te bardziej wyszukane odmiany. Są wdzięcznym obiektem obserwacji. Pamiętam jak chętnie podglądałam jak pływały po całym akwarium, a także jak ciekawie potrafią sie zachowywać (np. szukanie pożywienia na dnie, albo polowanie na robaki). Należą do ryb łatwych do utrzymania. Chętnie jedzą wiele różnych pokarmów, nie potrzebują napowietrzacza w akwarium, tolerują duży zakres ph i twardości wody. Nie potrzebują też dużych akwariów, 20l im starczy. Jedynymi ich minusami jest to, że potrzebują temperatury wody ok. 25-27*C (nieco większe wydatki na prąd), czasami są problematyczne w hodowli razem z niektórymi gatunkami ryb (agresywne ryby terytorialne, ryby o długich kolorowych płetwach) oraz są dość podatne na martwice płetw, ale tylko w niesprzyjających warunkach i jest to łatwa do wyleczenia choroba.

milka278

utworzony: 2010-10-25 14:36
dzięki o to mi chodziło;)

kala

utworzony: 2010-11-10 09:35
bojowe :)

daria899

utworzony: 2010-11-22 14:39
jasniej prosze

Kumak

utworzony: 2013-05-21 13:06
ja od jakiegoś czasu mam tę rybkę w akwarium i mogę potwierdzić wszystko to,co tu piszecie,to bardzo ładna i spokojna rybka,samce są przepiekne nawet wtedy kiedy nastroszą swoje płetwy.

mangokiwi90

utworzony: 2013-07-11 10:42
Mam 2 bojowniki obok siebie w małych akwariach. Są bardzo spojojnie i mienią się kolorami od fioletu po róż. Ogolnie są wytrzymałe i nie sprawiaja problemó innym rybką.