Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » hotele dla zwierząt  » Bazyli - Hotel Dla Zwierząt
podaj łapę

(1)

oceń hotel
(5.00)

Bazyli - Hotel Dla Zwierząt

w serwisie od:25 06 2009, 13:04
Dane adresowe:
, Łomna k Czosnowa
telefon:0-22 751 15 17, 0-609-563-744
www:www.i9.pl/bazyli
o hotelu:
komentarze
  • Pinkman

    2021-06-07 15:25:39
    "Ciekawostki" Ciekawostki o rybach Ryba rivulus z Ameryki Łacińskiej, pozbawiona wody w okresach suszy, może bez niej żyć ponad dwa miesiące. Schronieniem dla rivulusa stają się dziuple, wygryzione przez owady w pniach martwych drzew. W tych jamach nie ma rezerwuaru wody, ale tworzy się tam wilgotne środowisko odpowiednie do zamieszkania. Przed suszą, rivulusom udaje się zgromadzić bogatą w składniki odżywcze wodę z ich skrzeli. Mogą poruszać się po ziemi skacząc, używając ogona do pchania. ( Podczas eksperymentów, kiedy widzieli zbliżającego się do nich "drapieżnika" (pozoranta), wyrywali sobie z rąk swoje stibali tak, że tracił on zdolność ucieczki, a następnie wycofywali się. (Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: https://gryhazardowe.biz/automaty-hot-spot-za-darmo/ ) Najbardziej niestrudzonymi podróżnikami wśród ryb są węgorze europejskie. Zamieszkując Morze Bałtyckie, pokonują 7.500 km do Morza Sargassowego. W 1959 roku najbardziej godny uwagi połów został złowiony przez australijskiego Elf Dian. 
    Ważący ponad półtorej tony rekin był ciągnięty przez rybaka za pomocą liny o maksymalnym udźwigu 58 kilogramów. Ale ten zapis nigdy nie został zatwierdzony. Powodem jest to, że Dian używał mięsa wielorybów jako przynęty. 
    Najdłuższa konfrontacja między rybą a człowiekiem, która zakończyła się nie na korzyść człowieka, przepłynęła 30 chalov. Stało się to, gdy rybacy w 12-tonowej łodzi złapali na żyłkę ogromnego czarnego marlina. Ryba uniosła łódź i ciągnęła ją przez około 80 kilometrów - aż do momentu, gdy pękła żyłka. Najcenniejszą rybą dla starożytnych Rzymian był mullet. I mureny służył Rzymianom jako rodzaj "ryb akwariowych": były hodowane w basenach i davie nananaali daekili.