Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » do poczytania  » Jak chronić psa przed upałem?

Jak chronić psa przed upałem?

2012-07-11 16:00:00

do poczytania

Latem temperatura może dochodzić nawet do 40 stopni. W takich warunkach zarówno ludzie, jak i psy czują się bardzo niekomfortowo, zwłaszcza jeśli zwierzak należy do tych długowłosych lub pochodzi z innego regionu klimatycznego. Radzimy, co możemy zrobić, aby psu w upał nie stała się krzywda?
fot. Adam Juszczak / AG
Dla zwierzaków szczególnie groźne są wszelkie zamknięte pomieszczenia, w tym także nasze mieszkania. Przy zamkniętych oknach i drzwiach w upalny dzień w środku będzie naprawdę gorąco. Dlatego też zanim wyjdziemy z domu, sprawdźmy, czy pies ma dostęp do świeżej wody, a także czy wystarczy mu jej na cały dzień.

Jeśli mamy klimatyzację lub zostawimy włączony wentylator – pomyślmy nad różnymi scenariuszami. Co stanie się, gdy zabraknie prądu? Czy pies będzie miał gdzie znaleźć chłodne miejsce?

Równie duże niebezpieczeństwo przegrzania występuje w przypadku psa pozostawionego w samochodzie. Wystarczy chwila nieuwagi, a możemy bardzo zaszkodzić pupilowi. Dlatego lepiej nie pozostawiajmy psa samego w aucie nawet na chwilę.

Nie bądźmy też bierni. Jeśli w trakcie wizyty np. w supermarkecie zobaczymy zamkniętego w samochodzie stojącym w pełnym słońcu psa – zadziałajmy. Zwłaszcza, jeśli zwierzak desperacko stara się uwolnić lub ma symptomy przegrzania.

Nie będzie to trudne – wystarczy tylko podejść do obsługi sklepu i poprosić, aby przez głośniki powiadomili właściciela o sytuacji. Czasem ktoś może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, co się dzieje, bo wyszedł tylko "na 10 minut". Jeśli to nie pomoże – zawsze możemy powiadomić straż miejską lub policję.

gnat
Komentarze