Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » do poczytania  » Kundle na salony

Kundle na salony

2009-03-12 16:35:01

do poczytania

Filmowy superbohater Disneya, pies Piorun, zachęca do adopcji zwierząt w kampanii Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt.
W tym roku Walentynki były okazją, żeby okazać serce nie tylko ludziom, ale także 100 tysiącom zwierząt, które czekają na miłość w polskich schroniskach. 14 lutego ruszyła kampania zorganizowana przez Fundację Viva! Akcja dla Zwierząt we współpracy z The Walt Disney Company, Imperial CinePix Sp. z o.o. i wydawnictwem Egmont. Nadchodzącej premierze filmu DVD „Piorun” (21 kwietnia br.) towarzyszyć będą konkursy dla dzieci, wystawa z udziałem znanych polskich aktorów dubbingujących film i spotkania adopcyjne. Kampanię promować będzie Disneyowski pies Piorun – kundelek, którego pokochały dzieci i dorośli na całym świecie.

Piorun, bohater animowanego filmu Disneya, dowodzi, że każdy zwierzak – nawet kundelek ze schroniska, może stać się superbohaterem. Podobnie jak tysiące psów i kotów, które żyją w schroniskach i domach tymczasowych, jest zwyczajny, a zarazem nadzwyczajny. Nie może się pochwalić rzadką rasą ani wyjątkową urodą, ale jeśli dać mu szansę, okazuje się wiernym, bystrym i kochającym towarzyszem życia. Film „Piorun” niesie ze sobą proste przesłanie: każdy zwierzak zasługuje na miłość.

Kampania „Kundle na salony”, organizowana przez Vivę! Akcję dla zwierząt adresowana jest przede wszystkim do najmłodszych – dzieci i młodzieży wrażliwych na los zwierząt. Rozpoczęcie akcji 14 lutego nie jest przypadkiem. Kampania ukaże, w jaki sposób nawet drobne gesty miłości mogą odmienić życie bezdomnych czworonogów: dokarmianie bezdomnych kotów, wolontariat w schronisku, działanie w lokalnej grupie działającej na rzecz zwierząt. I największy dar, jaki można ofiarować zwierzakowi ze schroniska: nowy kochający dom. „Kundle na salony” przypomina też, że zwierzęta należy kochać mądrze, a więc zapobiegać bezdomności psów i kotów poprzez sterylizację i kastrację.

W ramach kampanii odbędą się dwa konkursy na najlepsze prace plastyczne przedstawiające zwierzęta adoptowane lub znalezione oraz działania, jakie można podjąć na rzecz bezdomnych zwierząt. Prace zgodne z regulaminem konkursu należy przesyłać na adres e-mail: piorun@viva.org.pl lub adres pocztowy Fundacji, w terminiedo 30 marca 2009 r.

Pierwszy konkurs, rysunkowo-fotograficzny „Pokochaj (nad) zwyczajnego psa i jego kumpli” adresowany będzie do dzieci w wieku do 10 lat. W drugim konkursie, fotograficznym, będą mogli wziąć udział amatorzy fotografii – młodzież i dorośli. Prace podzielone będą na kategorie: Piorun – pies (nad)zwyczajny (portrety Pioruna i naszych pupili); Superbohater w moim domu (historie adopcyjne); Kumple Pioruna czekają na dom (promocja adopcji); Dokarmiam, przygarniam, kocham (pomoc zwierzętom bezdomnym). Wspólnie z Vivą! prace będzie oceniać jeden z aktorów dubbingujących film oraz Jane Stoykov, fotograf i dyrektor kreatywny agencji reklamowej.

Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane podczas wernisażu z udziałem aktorów, którzy dubbingowali film „Piorun”. W aukcjach internetowych będzie można również wygrać zdjęcia i filmy z autografami gwiazd. W kolejnych odsłonach kampanii będzie można osobiście poznać kumpli Pioruna podczas spotkań adopcyjnych, m.in. podczas festynu w Światowym Dniu Ziemi na Polu Mokotowskim w Warszawie.

Organizowanej akcji patronuje Borys Szyc (Piorun), Sonia Bohosiewicz (Marlena), Krzysztof Kowalewski (gołąb). Kampanię wspiera dystrybutor filmu „Piorun” – Imperial CinePix Sp. z o.o., wydawca filmu The Walt Disney Company oraz wydawnictwo Egmont Polska. Kampania będzie promowana w mediach, publikacjach Egmont oraz poprzez ulotki dołączane do DVD z filmem „Piorun”. Część dochodu ze sprzedaży płyt DVD zostanie przekazana na pomoc dla bezdomnych zwierząt.

Akcja jest częścią cyklicznej kampanii Fundacji Viva! „Wybierz Miśka”, która ma na celu pomoc schroniskom w adopcji bezdomnych zwierząt oraz promuje sterylizację jako najskuteczniejszą metodę zapobiegania bezdomności. Więcej informacji w serwisie www.kundlenasalony.pl oraz www.wybierzmiska.pl
Komentarze
 • Panciapka

  2010-10-24 23:33:11
  Kundelki najfajniesze :)
 • Lena9o

  2010-10-19 18:21:53
  Bardzo ciekawe :)
 • Natii

  2010-07-23 14:57:53
  Świetny artykuł ;)))
 • Natii

  2010-07-21 20:09:01
  Świetny artykuł ;)))
 • kamar

  2010-07-15 12:07:20
  Popieram tego typu akcje
 • Magda

  2010-06-14 12:57:02
  Kundelki są najmądżejsz i najfajniejsze na świecie!!!
 • Marta

  2009-03-12 20:34:40
  Popieram artykuł.
 • Justyna

  2009-03-12 19:24:53
  zgadzam sie z tematem,
  kundle to najmądrzejsze ze wszystkich psów;)
  mają w sobie to "coś",
  po trochu z każdego rasowca;P
  pozdrawiam wielbicieli kundelków;*