Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » do poczytania  » Nie rozmnażaj, nie porzucaj. Trzynasty raz

Nie rozmnażaj, nie porzucaj. Trzynasty raz

2012-03-12 14:00:00

do poczytania

W polskich schroniskach mieszka kilkaset tysięcy bezpańskich zwierząt. Co roku ta liczba rośnie średnio o 15 proc. Sterylizacja domowych pupili oraz wałęsających się po okolicy czworonogów to jednej z najlepszych sposobów na walkę z bezdomnością wśród zwierząt
W marcu ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Nie rozmnażaj, nie porzucaj”. Po raz trzynasty fundacja For Animals oraz Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt Arka namawiają właścicieli psów i kotów do sterylizacji pupili. W kampanii bierze udział ponad 600 placówek weterynaryjnych z całego kraju. W każdej z nich do końca miesiąca obowiązują duże rabaty (nawet do 50 proc.) na zabiegi sterylizacyjne. Organizatorzy marcowej akcji przekonują, że kastracja jest zabiegiem prostym i chroni zwierzęta przed wieloma śmiertelnymi chorobami.

W wielu polskich domach wciąż panuje przekonanie o tym, że każda kotka i suka musi choć raz urodzić małe. Tymczasem niekontrolowane rozmnażanie zwierząt stanowi główny przyczynę ich bezdomności. Jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania nadmiernego przyrostu naturalnego wśród czworonogów jest ich sterylizacja.

Początki Ogólnopolskiej Akcji Sterylizacji sięgają 2000 roku. Pierwsza edycja trwała jeden dzień, a swoim zasięgiem obejmowała tylko Warszawę. Popularność akcji rosła jednak z roku na rok i cieszyła się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród właścicieli czworonogów, jak i lekarzy weterynarii. Od 2009 roku akcja trwa już przez cały marzec, a uczestniczą w niej kliniki i przychodnie weterynaryjne z całej Polski.

ac
Komentarze