Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » do poczytania  » Nielegalne walki psów online

Nielegalne walki psów online

2012-03-13 13:19:36

do poczytania

Brytyjscy obrońcy praw zwierząt wysłali sygnał „game over” do zwolenników komputerowej gry „Dogfihting”. Aplikacja promuje agresywne zachowania psów
Choć walki psów w większości cywilizowanych państw są zakazane, to wciąż nie brakuje ich zwolenników. Kara więzienia oraz wysokie grzywny nie odstraszają amatorów krwawych potyczek czworonogów. Wprost przeciwnie. Trenerzy walczących bulterierów i mastiffów prześcigają się w wynajdowaniu patentów na omijanie surowego prawa. Jednym z nich jest popularyzacja gry komputerowej „Dogfihting”. Aplikacja polega na wirtualnym trenowaniu psów do krwawych walk, które w trybie on-line można potem prowadzić z innymi graczami. Można ją ściągnąć na smartfon, telefon komórkowy, netbook lub tablet. Jedynym ograniczeniem jest wiek użytkownika, który nie powinien być niższy niż 13 lat.

Chociaż gra powstała w Stanach Zjednoczonych jej prawdziwym bastionem jest Anglia. Władze Wielkiej Brytanii od lat walczą z popularnością zakazanych potyczek z bojowymi psami w roli głównej. Jednak z roku na rok liczba nielegalnych ustawek rośnie. Według tamtejszych socjologów posiadanie niebezpiecznego psa stało się wyznacznikiem statusu jego właściciela. Gotowy do ataku pupil pełni tutaj funkcję noża czy broni palnej.

Internetowa kariera „Dogfihting” wzbudziła fale krytyki ze strony organizacji pro zwierzęcych. Przedstawiciele Kennel Club, Dogs Trust i RSPCA żądają natychmiastowego wycofania gry z obiegu. Według obrońców praw zwierząt „Dogfihting” promuje agresywne zachowania psów i zachęca jej użytkowników do organizowania nielegalnych walk.

ac
Komentarze