Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » do poczytania  » Pomóż schronisku w Korabiewiach razem z Grouponem

Pomóż schronisku w Korabiewiach razem z Grouponem

2012-08-02 16:25:39

do poczytania

Fundacja „Viva!” organizuje zbiórkę pieniędzy na wykup schroniska dla zwierząt w Korabiewicach. Do akcji charytatywnej przyłączył się serwis Groupon
fot. hdt2011 / sxc.hu
Schronisko w Korabiewiacach powstało ponad 20 lat temu i szybko stało się jednym z większych w Europie. Rosnąca liczba zwierząt sprawiła, że sytuacja w placówce wymknęła się jednak spod kontroli. Podopieczni nie byli odpowiednio karmieni i nie mieli zapewnionej odpowiedniej opieki weterynaryjnej. W 2011 roku sześciu pracowników i była kierowniczka schroniska otrzymali od prokuratury zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Wydawać by się mogło, że kilkaset czworonogów straci dach nad głową.

Nadzieja na pozytywne zakończenie historii pojawiła się w lutym 2012 roku, gdy opieki nad schroniskiem podjęła się fundacja „Viva!”. Ponosi ona wszelkie koszty związane z utrzymaniem ponad 400 zwierząt, remontuje wybiegi dla psów, budy, stajnie, płaci za odrobaczanie i sterylizacje. Niestety wysiłki organizacji mogą okazać się niewystarczające.

– Dotarły do mnie niepokojące informacje, że kilka osób nastawionych na zysk finansowy, m.in. hycel i deweloper, jest zainteresowanych kupnem terenu schroniska - tłumaczy Cezary Wyszyński z fundacji „Viva!” - Istnieje poważne zagrożenie, że osoby te będą chciały pozbyć się zwierząt, bo żadne inne schronisko w Polsce nie jest w stanie przyjąć 400 psów, 15 koni i 4 niedźwiedzi. Zwierzętom grozi więc masowe uśmiercanie. Aby to uniemożliwić, podjęliśmy próbę wykupienia schroniska wraz z prawami do zwierząt.

Do zebrania wymaganej kwoty brakuje jeszcze 380 tysięcy złotych, a na osiągnięcie celu fundacja ma czas tylko do końca października.

- Apelujemy o wsparcie finansowe, dzięki któremu będziemy mieli możliwość uratowania zwierząt żyjących w Korabiewicach. Bez pomocy darczyńców może się nam nie udać - mówi Cezary Wyszyński.

Do 6 sierpnia 2012 roku wpłat o wartości 5 zł, 10 zł lub 25 zł na rzecz ratowania placówki można dokonać na za pośrednictwem serwisu Groupon.

sierzp
Komentarze