Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » do poczytania  » Wybieg w Myślęcinku otwarty. Pozwól psu pohasać

Wybieg w Myślęcinku otwarty. Pozwól psu pohasać

2012-10-23 14:00:00

do poczytania

Nie lada gratka dla wszystkich właścicieli czworonożnych pupili, którzy o lesie obok domu mogą tylko pomarzyć - dziś został oddany do użytku pierwszy w mieście wybieg dla psów
fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta
To 1500 metrów kwadratowych wolności i zabawy na trawiastym podłożu. Psy mogą biegać do woli bez smyczy, kopać doły, przeskakiwać nad pniakami. A co najważniejsze - nie wzbudzać przy tym niepokoju swojego pana. Obiekt jest odgrodzony, więc nawet nie zawsze grzeczne psiaki nie uciekną ani się nie zgubią. Bydgoszczanie mieszkający w centrum nie kryją radości. Nareszcie ich podopieczni mają gdzie się wybiegać, wyszaleć i zmęczyć. By potem wrócić do domu i odpoczywać w spokoju, zamiast obgryzać meble.

Już od pierwszego dnia obiekt cieszył się wysoką frekwencją. Aleksandra Kasprzak i Łukasz Przybylski przyjechali do Myślęcinka z mieszańcem Brutusem - Jak widać, nasz Brutus jest dość sporych rozmiarów, spacer wokół bloku to dla niego zdecydowanie za mało. Taki wybieg to pomysł trafiony w dziesiątkę nie tylko dlatego, że pies może się wyszaleć, ale też oswaja się z innymi psami i świetnie bawi ze swoimi kolegami - opowiadają z entuzjazmem.

Na terenie znajdują się ławeczki, kosze na śmieci i dystrybutory woreczków na odchody. Po swoim psie bowiem należy posprzątać w razie potrzeby i przez cały czas mieć go na oku. Nie można zostawić go na wybiegu bez opieki, a rasy psów uznawane powszechnie za groźne należy dodatkowo zaopatrzyć w kaganiec. Wybieg jest czynny całą dobę.

kok, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz
Komentarze