Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » do poczytania  » Wyślij psa do szkoły

Wyślij psa do szkoły

2012-08-31 11:00:00

do poczytania

Pierwszy września to czas, kiedy dzieci wybierają się do szkół. A co z naszymi czworonożnymi pupilami? Być może to dobry czas, aby zastanowić się, czy nasz pies również nie powinien "zdobyć wykształcenia". Na pewno poprawi to relacje zwierzaka zarówno z nami, jak i jego otoczeniem.
fot. isotonic / sxc.hu
Psy, które mają za sobą tresurę, mają znacznie łatwiejsze życie, niż te, które harcują i rozrabiają nie rozumiejąc nawet podstawowych komend. Przede wszystkim zwierzak, mający umiejętność siadania, czy leżenia lub zostawania w miejscu, gdzie życzymy sobie, aby był, będzie na pewno lepszym towarzyszem. Dzięki temu nie ominą go spotkania ze znajomymi jego pana, czy pani, a to dla zwierząt stadnych, takich, jak psy, bardzo ważna rzecz.

Poza tym pies, który nie szaleje na spacerze, na pewno będzie częstym gościem wszelakich atrakcji na świeżym powietrzu, w których bierze udział jego właściciel.

Dlatego jeśli sami nie mamy doświadczenia w tresurze, warto zdać się profesjonalistę. Najbardziej przydatnym, a jednocześnie po prostu fajnym będzie trening, w którym weźmiemy udział razem z psem.

Na tego typu zajęciach nasz zwierzak uczy sę podstaw – siad, leżeć, zostań – a my d owiemy się wielu ciekawych rzeczy. Na przykład – sama nasza postawa czy sposób poruszania się będzie miał wpływ na to, jak odbiera nas czworonóg. Wszystkie te rzeczy pozwoli nam dostrzec doświadczony trener.

Poza tym, większość osób po podstawowym treningu zapisuje się na ten o wyższym poziomie skomplikowania. Spędzanie czasu z psem, obserwowanie jego postępów oraz wspólna nauka to po prostu rzeczy sprawiające wielką frajdę. Nie mówiąc już możliwości poznania np. innych fanów danej rasy.

Pmiętajmy jednak, aby samodzielnie powtarzać ćwiczenia już po zajęciach. Pies musi rozumieć, że oczekujemy od niego pewnych zachowań nie tylko w określonym miejscu, ale też w każdej sytuacji. Samodzielne powtarzanie ćwiczeń to podstawa.

gnat
Komentarze