Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » do poczytania  » Zadbaj o siebie - wyprowadź psa

Zadbaj o siebie - wyprowadź psa

2012-06-12 11:00:00

do poczytania

Już nie muszę biegać, ani ćwiczyć, żeby poprawić sobie kondycję, utrzymać wagę i dobre samopoczucie. Wystarczy, że zafunduję sobie 2 razy w tygodniu godzinny spacer z psiakiem – przekonuje Marita Jurczyk, pomysłodawca akcji „Spacerowicz”
fot. Piotr Vassal / Agencja Gazeta
Ruch na świeżym powietrzu w doborowym towarzystwie – tak pokrótce można opisać ideę akcji „Spacerowicz” organizowanej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Zasady uczestnictwa są bardzo proste. Wystarczy udać się do najbliższego oddziału TOZ, poczuć mięte do jakiegoś psiaka i zabrać go na długi spacer.

Pomysłodawczynią programu jest Marita Jurczyk. Obecna wolontariuszka szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami promuje terapeutyczne i towarzyskie walory niezobowiązujących spacerów z pożyczonymi czworonogami. Jej inicjatywa skierowana jest do zwolenników sportów na świeżym powietrzu i miłośników zwierząt, którzy z różnych względów nie mogę sobie pozwolić na własnego pupila. - Wystarczy 1-2 godziny tygodniowo. Nie trzeba nic ze sobą zabierać, oprócz chęci. Frajda jest ogromna. Radość zwierzaków jeszcze większa- zapewnia „spacerowicza”.

Akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szczeciński oddział TOZ współpracuje już z grupą kilkudziesięciu stałych „spacerowiczów”. Najaktywniejsi mogą się poszczycić wynikiem 25 spacerów miesięcznie.

ac
Komentarze
  • Luna

    2012-06-12 12:49:53
    Brawa dla szczecińskiego TOZ-u. Bardzo szlachetna akcja, dobra dla psiaków i ludzi. Znam wiele osób, które nie mogą mieć w domu psiaka, a lubią pospacerować w jego towarzystwie. Byłoby wspaniale gdyby taka akcja została rozpropagowana także w innych miastach Polski. Niestety słyszałam od miłosników "futrzaków", że są miejsca gdzie wolontariuszy i miłosników zwierząt odwiedzających schroniska w celach wyprowadzania zwierząt wrogo się traktuje lub po prostu przegania.