Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Pytanko???

utworzony: 2008-10-31 20:35
Autor Treść

iza315

utworzony: 2008-10-31 20:35
Mam pytanie ponieważ mam psa Cocker Spaniela Angielskiego który jak zostaje sam w domu to zaczyna niszczyć meble. Moi rodzice właśnie kupili sobie nową rogówkę do salonu ze skóry i czy ktoś ma sposób aby mój piesek - demolka jej nie zniszczył. Prosiłabym bardzo o odpowiedź;)

Lara

utworzony: 2008-11-13 12:11
Hej, najlepiej zamknij drzwi do pokoju. To chyba najlepszy sposób. mój spanielek jak był mały to połowe obicia na drzwi zniszczył. Ale naszczęście wyrósł z tego. Poza tym spaniel to bardzo towarzyskie zwierzę i nie lubi zostawać sam w domu ;) Pozdrawiam

utworzony: 2010-07-27 16:39
wiem że stary post, problemu pewnie już nie ma, ale powiem coś jeszcze tak, może innym się przyda. Przede wszystkim należy psa przywyczaić od szczeniaka do zostawania samemu w domu. Na początek na kilka sekund, potem stopniowo wydłużać ten czas. Nie można od razu zostawić go samego na kilka godzin, bo na pewno będzie niszczył do tego może mieć uraz i będzie bał się zostawać samemu w domu, dlatego bardzo ważne jest by kupić psa wtedy gdy będziemy mieć czas na jego wychowanie. Bardzo przydatna tu może być klatka. Jeśli odpowiednio psa przyzwyczaimy stanie się jego bezpiecznym kątem i będzie można zamknąć psa podczas naszej nieobecności. Należy pamiętać żeby dać psu do klatki wodę i zabawki żeby się nie nudził i używać tego sprzętu z rozsądkiem nie zostawiając psa zamkniętego na długie godziny.