Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Nastolatka-Golden

utworzony: 2010-06-02 21:36
Autor Treść

Natalia

utworzony: 2010-06-02 21:36
Witam mam 12 lat (5 klasa SP). Od ok. roku marzę o goldenie, ale moi rodzice są przeciw ...  Mam 3-pokojowe mieszkanie (dosyć duże). Warunki, by psiak miał. Ale jakich urzyć argumentów, by rodzice mi kupili psiaka. Dodam, ze uczę się  b.dobrze w 4kl miałam pasek, w 5 też będę miała raczej. 
Pomocy!!

Kamelia

utworzony: 2010-06-14 16:18
Miałam podobny problem z tym, że ja dostałam goldena kiedy mialam 9 lat a drugiego psa teraz czyli w 3 gim. Pokaż rodzicom, że podchodzisz do psa odpowiedzialnie. Pokaż, że co rano wstaniesz o 6.00 żeby wyjść z psem (zrób sobie taki mały trening :)) Nie wiem jak u was w domu ale może postaraj sie chodzic wcześniej spać i powiedz rodzicom, że to dlatego żebys była wyspana po nocnych ,,wpadkach" malego szczeniaczka. Oszczędź trochę pieniędzy, ja na mojego drugiego pieska zbieralam 5 lat, ale rodzice i tak mi na końcu troche dołozyli. :D wiem, że te porady brzmia glupio ale działają. Poszperaj w internecie o rasie i pokaż rodzicom jak dużo wiedzy na ten temat już zdobylaś. Potem znajdź kilka hodowli w twojej okolicy i namów rodziców żebyście pojechali chociaż obejrzeć pieski i porozmiawiać z hodowcami. jeżeli tak się zachowasz to bedzie to prawidłowe, odpowiedzialne podejście od kupna psa, rodzice powinni to dostrzec i docenic. Wszystko ustalaj wspolnie z rodzicami. :)

Magda

utworzony: 2010-06-20 12:53
Przekonaj rodziców iż jesteś odpowiedzialna.Powiedz,ze będziesz wyprowadzać psa,karmić gi itp.Wytłumacz im jakie ważne jest dla Ciebie posiadanie psa.Może się zgodzą.Trzymam kciuki!!!!!

magda

utworzony: 2010-06-30 13:59
kamelia ma racje musisz okazac ze jestes odpowiedzialna:D

Lazanija

utworzony: 2010-07-30 18:01
Kup smycz, powieś w przedpokoju i umów się z rodzicami, że jeśli przez miesiąc codziennie będzież z takim niby-psem wychodzic rano na godzinę, to kupią ci psa. Taki sposób slyszałam gdzieś w radiu. Myślę, że to także dobry sposób żeby się sprawdzic, czy obowiązki związane z psem szybko Ci się nie znudzą.

Praszka

utworzony: 2010-09-28 20:00
taki sposób jest ok. ale tak jak dziewczyny mówiły wcześniej pokazanie rodzicom że naprawdę zasłygyjesz na psa jest bardzo ważne