Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Informacje na temat Owczarków Niemieckich

utworzony: 2008-10-13 20:26
Autor Treść

Loczek

utworzony: 2008-10-13 20:26
Owczarki Niemieckie :
- Jak nazwa wskazuje pochodzą z Niemiec.
- Istnieje owczarek Niemiecki długowłosy i krótkowłosy.
- Ich wysokość to około 60-65 cm dla psa, 55-60 cm dla suki
- Ważą  średnio 30-40 kg dla psa, 22-32 kg dla suki
- Owczarki niemieckie są bardzo inteligentne, posłuszne, towarzyski, przyjacielski, obdarzony tempera­mentem, uważny, czujny, opiekuńczy, odważny, pewny siebie, niezależny i bezwarunkowo lojalny wobec swojego przewodnika i rodziny.
- Są użytkowane jako psy dla ludzi niewidomych, psy ratujące za­sypanych przez lawiny, tropiące, stróżujące, obrończe i policyjne.
- O karmieniu
+Zasadniczo pokarm powinien składać się z jednego dania zawierającego około 40% mięsa (w tym nie więcej niż 10% tłuszczu), 20% kości miękkich i chrząstek, 30% płatków owsianych, kaszy, śruty, makaronu itp. i 10% jarzyn. Łączna dzienna ilość pokarmu powinna wynosić 1200-1500g. Jedzenie powinno mieć konsystencję gęstej papki, przy czym jedynie kaszę należy długo gotować. Śrutę i płatki owsiane lub chleb zaparza się tylko gorącą wodą lub wywarem uzyskanym z zaparzania lub gotowania mięsa. Mięso gotowane lub surowe kroi się w kostki lub przekręca przez maszynkę (razem z kośćmi miękkimi). Jarzyny podaje się surowe, przetarte.
    Temperatura pokarmu powinna wynosić 20°C. Większe kości podaje się osobno po zjedzeniu karmy miękkiej.
- Mają również schorzenia tj;
dysplazja stawów biodrowych
przerost gruczołu krokowego (prostata)
zmiany alergiczne
dysplazja stawów łokciowych
gnilec
psy tej rasy przejawiają średnie ryzyko do wystąpienia skrętu żołądka
- Jest jedną z najpopularniejszych ras
- Najsłynniejsze owczarki to
+ Szarik
+ Komisarz Rex
+ Przygody Psa Cywila
                Niektóre informacje ze strony owczarki.zp.pl

Zhaotrise

utworzony: 2015-03-09 19:21
www.zamerdani.pl to blog poświęcony życiu z owczarkiem i przygodom związanym z posiadaniem psa. Dotyczy w szczególności pieskiego życia w Lublinie i okolicach. Znajdują się tu artykuły dotyczące psich sportów min. : canicross, agility (w tym również poradnik jak zrobić własne przeszkody do agility), porady oparte na moim doświadczeniu odnośnie wychowania i szkolenia psa. Testujemy i recenzujemy różne psie produkty. Z bloga dowiecie się jak przygotować psa na rejs żaglówką, w które góry warto się wybrać, co należy zrobić aby wyjechać z psem za granicę. Publikujemy porady zdrowotne: jak zabezpieczać psa przed kleszczami, objawy i leczenie chorób od kleszczowych, czym tak na prawdę jest wścieklizna i po co szczepi się psy, obalamy mity o drogich karmach dla zwierząt. Nie tylko miłośnicy owczarków, ale właściciele wszystkich ras psów znajdą na pewno coś dla siebie. Może nie są to porady zgodne z behawiorystycznymi rozprawami doktorskimi, jednak wszystkie oparte są o nasze doświadczenia - więc sprawdzone "na własnej skórze". Na blogu pojawiać się będą też cykliczne konkursy z nagrodami, psie-komiksy i wiele więcej! DLACZEGO ZAMERDANI. PL? Merdanie jest chyba jednoznacznie kojarzonym przez wszystkich, symbolem radości u psa powodującym, że i nam patrząc na takiego psa robi się radośniej. Zamerdnanie – w moim psim słowniku świadczy o tym, że Donner bardzo mocno się czymś zainteresował, wręcz to coś go pochłonęło. Dodatkowo zamerdanie‚ może być kojarzone z zaprzyjaźnieniem się dwóch psów, które obwąchując się, radośnie machają ogonkami. Ale najważniejsze: zamerdani brzmi bardzo podobnie do zakochani. A ja jestem zakochana w swoim donku i wierzę, że każdy pies jest zamerdany (czyt. zakochany) w swoim właścicielu. Zatem czy może być lepsza nazwa dla bloga o psie?