Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » koty  » Nigella o oczach jak gwiazdy

Nigella o oczach jak gwiazdy

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:14 01 2014, 09:25
data ważności:13 02 2014
zamieszczający ogłoszenie: Sylwia
Dane zwierzaka:
urodzony: 2013
miasto:Kraków
klasyfikacja: » koty » mieszańce (poza grupami FIFe) » mieszaniec (mruczuś europejski)
płeć:samica
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Nigella mieszkała z mamą na osiedlu, na którym dba się o koty. Pewni ludzie zadbali o jedzenie i interesowali się losami jej mamy, która pewnego dnia przyprowadziła maluchy. Wśród nich była Nigella. Najmniejsza i najsłabsza, ale też najbardziej uparta i sprytna. Długo nie dawała się złapać, mimo że od kiedy dobrzy ludzie ją obserwowali, kulała na przednią łapkę.

Postanowiliśmy pomóc i Nigella po tym, jak dała się wreszcie złapać, zamieszkała w domu tymczasowym. Jest to bardzo odważny kot i jej strach przed nowościami i człowiekiem bardzo szybko został zastąpiony przez ciekawość.

Nigella to po łacinie Czarnuszka. Przyprawa znana z tradycyjnej kuchni, która nadaje pikantny smak potrawom. To bardzo dobrze odzwierciedla charakter małej. Jest zadziorna i nie brakuje jej charakteru, mimo że to jeszcze kocie dziecko. Głośno domaga się swego i trudno jej nie zauważyć, nawet w domu pełnym kotów. W rozczulający sposób bawi się ze swoimi kolegami i koleżankami nawołując, gruchając i piskając, biega i skacze - jej stara kontuzja łapki nie przeszkadza jej w normalnym poruszaniu się.

Potrzebuje domu, w którym dostanie sporo uwagi. Teraz - przede wszystkim zabawy i ciepła, ale z szacunkiem dla jej odrębności. To kot, który nie znosi przymusu i źle reaguje na niechciane czułości. Trzeba pozwolić jej chodzić swoimi drogami, zachęcając jednocześnie, żeby poświęciła nam, ludziom, trochę swojej bezcennej uwagi w napiętym terminarzu kociątka ;)

Nigella jest zdrowym kotem, została odrobaczona i zaszczepiona. Jej łapka (lewa przednia) ma trwałe uszkodzenie, ale nie wpływa to na zdrowie kota ani na jej poruszanie się. Postanowiliśmy więc nie wdrażać leczenia innego niż zachowawcze (rehabilitacja, w tym wypadku - dużo ruchu, dbanie o właściwą dietę i zapobieganie otyłości). Jej uraz prawdopodobnie nie wpłynie na kondycję fizyczną i zdrowie w przyszłości.

Nigella jest odrobaczona i zaszczepiona. Lubi jeść suchą karmę, korzysta bez problemu z kuwetki. Ma założoną książeczkę zdrowia. Przy jej adopcji obowiązuje umowa adopcyjna.
Data urodzenia: 01.08.2013


Więcej na stronie: www.PodJednymDachem.org

Kontakt:

Ania Stachura
chceztobamieszkac@podjednymdachem.org
tel. 603 837 421
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:603 837 421
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony