Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » KAVKA - kochana DŁUGOWŁOSA 5,5 kg niekłopotliwa i KOCHANA MIKRO sunia

KAVKA - kochana DŁUGOWŁOSA 5,5 kg niekłopotliwa i KOCHANA MIKRO sunia

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:09 02 2016, 13:58
data ważności:10 03 2016
zamieszczający ogłoszenie: Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
Dane zwierzaka:
urodzony: 2008
miasto:Jędrzejów
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samica
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Kavka została znaleziona w stanie skrajnego zaniedbania przy ruchliwej wylotówce z Warszawy. Maleńka, skołtuniona kulka z mnóstwem dredów, rzepów i błota na sobie. Trafiła do domu tymczasowego, już po zabiegach pielęgnacyjnych czeka na swojego człowieka.

Kavka jest ok. 8 letnią suczką. Ciężko precyzyjnie określić jej wiek, bo warunki w jakich żyła na pewno nie pozostały bez wpływu na jej wygląd. Jest z gatunku mikrusów, waży zaledwie 5,5 kg. W tej chwili ogolona, niestety piękny, długi włos był nie do odratowania. Gdy odrośnie będzie miał pokaźne wąsy, grzywkę i brodę. Wygląda jak jakiś mieszaniec teriera. Nie zostawia po sobie sierści.

Kava jest niezwykle grzeczną i spolegliwą sunią. Mimo niełatwej przeszłości jest niezwykle ufna i łagodna również wobec obcych. Nie ma w niej lęku przed ludźmi. Do każdego merda ogonem. Kavka jest wpatrzona w swojego opiekuna, lubi miziania i pieszczoty. W tym wszystkim jest kompletnie niekłopotliwa, nienachalna i nienarzucająca się. Nie stara się absorbować swoją osobą, nie wychodzi z założenia, że świat musi kręcić się wokół niej. Całkowicie wdzięczna, urocza i oddana. W domu cichutka i niekłopotliwa, przegrzeczna. W poczekalni u weterynarza potrafi grzecznie przesiedzieć na kolanach nawet ponad godzinę. Całkowicie łagodna. Pozwala na zabiegi pielęgnacyjne. W domu zachowuje się niczym księżniczka, zna wszelkie tajniki savoir vivru – potrafi zachować czystość, nie hałasuje, nie niszczy, doskonale wie do czego służy kanapa oraz szybko zorientowała się, że kuchnia to centrum dowodzenia psim nosem. Na widok smakołyków wywija młynki, piruety i bawi się w surykatkę. Grzecznie śpi w swoim posłanku, nie próbuje szturmować łóżka. Bez problemu zostaje sama w domu, wytrzymuje 8-9 godzin. Kavka ma również dobre relacje z innymi psami, w domu tymczasowym ma młodszą sunię rezydentkę - dziewczyny zachowują wobec siebie poprawność polityczną, nie wchodzą sobie w drogę, a gdy młodsza jest zbyt nachalna Kava nie waha się jej tego delikatnie zasygnalizować. Dobrze dogaduje się również z kumplami z podwórka. Na spacerach trzyma się opiekuna, ładnie chodzi na smyczy, dłuższe dystanse w plenerze pokonuje na lince idąc krok za opiekunem. Jedynie bodźce w postaci zapachu dzikich zwierząt są w stanie wyzwolić w niej instynkt łowcy i gdyby nie linka, Kavka chętnie wybrałaby się na “polowanie”. Bez problemu pokonuje kilkukilometrowe dystanse w plenerze. Psi ideał podczas jazdy samochodem, wygląda przez okno, zwija się w precelek i śpi lub siada grzecznie na kolanach kierowcy.

Kava to psi ideał - będzie świetnym kompanem spacerów zarówno dla rodziny z dziećmi jak i osób samotnych.

Kava przebywa w domu tymczasowym w ok. Kielc.

Odrobaczenie: tak
Odpchlenie: tak
Szczepienie: tak
Sterylizacja: wkrótce
Czip: tak

Sznaucery w potrzebie
tel. 501 341 021 (po godz. 16)
eliza_sk@op.pl
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:501 341 021
mailem:soz@obrona-zwierzat.pl
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony