Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Wyprowadź na prostą pokręcone życie Kręcioła.

Wyprowadź na prostą pokręcone życie Kręcioła.

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:16 05 2013, 14:35
data ważności:15 06 2013
zamieszczający ogłoszenie: Sylwia
Dane zwierzaka:
urodzony: 2006
miasto:Zielona Góra
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Kręcioł to mały pies, niecałe 40 cm w kłębie, w sile wielu o czarnej połyskującej sierści poskręcanej w figlarne pierścionki, które najprawdopodobniej zasugerowały imię nadane mu w schronisku. Dodatkowej urody dodaje mu biały, elegancki żabot. Niestety, pokręcone są też jego losy, życie nie szczędzi mu zawirowań i zakrętów, kilkakrotnie jego droga skręcała do schroniska. Po raz pierwszy został przywieziony z niedalekiej miejscowości chory, zapchlony, z ogromną ilością kleszczy. Czarne loki obcięto, kleszcze, umiejscowione nawet w okolicach oczu, zostały usunięte. Szybko wrócił do zdrowia, sierść odrosła, pasożyty opuściły jego ciało, zostawiły jednak ślad w postaci "okularków", które sukcesywnie zarastają. Kręcioł nabrał zaufania do ludzi i szczęście uśmiechnęło się do niego – został adoptowany. Jednak uśmiech okazał się tylko chichotem, do tego złośliwym. Któregoś dnia opiekun przyprowadził Kręcioła do schroniska, by go oddać, po czym rozmyślił się i zabrał z powrotem do domu. I to nie koniec zawirowań w życiu zwierzaka - w niedługim czasie Pan trafił do szpitala, rodzina nie wykazała chęci przygarnięcia psa i Kręcioł po raz kolejny trafił do schroniska, myślę, że tym razem po to, by znaleźć ten jedyny dom. Ten wcześniejszy to nie było dobre miejsce. Zachowanie Kręcioła: unik przed zbliżającą się dłonią, przerażenie w oczach i oczekiwanie na cios czy przyleganie do ziemi na widok kija, świadczą, że był bity przez opiekuna. Troskliwa opieka, łagodność i miłość błyskawicznie zmieniły zachowanie psa. Kręciołek to niezwykle radosny i przyjazny stwór, żyjący w zgodzie z całym światem, dwunożnym i czteronożnym. Posłuszny, dobrze ułożony, zachowujący czystość, ładnie chodzi na smyczy jak i wzorowo zachowuje się biegając luzem. Doskonale wie do czego służą zabawki, zajęty nimi wygląda niczym uroczy szczeniaczek. Całkowicie bezproblemowy pies, urzekający wyglądem i zachowaniem.
Kręcioł czeka na kogoś, kto zabierze go po raz ostatni, już na zawsze. Oczekuje człowieka, w domu którego będzie kochany i zadbany, gdzie żadna dłoń nie będzie mu się źle kojarzyć. Może to właśnie Ty sprawisz, że jego droga będzie już prosta i nigdy więcej nie skręci do schroniska.
Adoptując Kręcioła możesz liczyć na pomoc schroniska w leczeniu chorób przewlekłych i związanych z wiekiem psa. Otrzymasz też wyprawkę, możliwość skorzystania z porady behawiorysty i jednorazową wizytę dla psiaka w salonie "Psi pazur", w ramach której pies przejdzie podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Nawet nie potrafisz sobie wyobrazić jaki piękny z niego wyjdzie. Dodatkowo Festiwal Quest Europe podaruje Tobie karnet dla dwóch osób na trzy finałowe dni festiwalu przez 5 kolejnych lat.

Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt
ul. Szwajcarska 4
65-169 Zielona Góra
Telefon: 784 90 88 90
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:784 908 890
informacje dodatkowe: