Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  »  Żelka - słodka, idealna, bierzcie póki jeszcze czeka

Żelka - słodka, idealna, bierzcie póki jeszcze czeka

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:06 02 2018, 17:20
data ważności:08 03 2018
zamieszczający ogłoszenie: Sylwia
Dane zwierzaka:
urodzony: 2010
miasto:Warszawa
klasyfikacja: » terrier (grupa FCI 3) » teriery typu bull » American Staffordshire Terrier
płeć:samica
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
„Żelka. Żelusia. Żelinda. Jakby jej nie nazwać, jest to pies, jakich mało. Co można napisać o tym psim ideale?
Żelka jest trochę jak Małgorzata Rozenek - zachowuje się jak podlotek, budowę ciała ma dorosłego psa, a jej prawdziwego wieku możemy się tylko domyślać. Weterynarze oceniają ją na 8-9 lat, ale wygląda na 5-6. Z charakteru jest rozbrykanym maluchem uwielbiającym zabawy z włochatym rodzeństwem. Jest trochę popsuta, bo nie wskakuje na łóżka, kanapy i inne wygodne miejsca tak umiłowane przez jej przyszywanego psiego brata. Uwielbia swoje posłanie "na parterze", któremu z uporem maniaka stale zmienia miejscówkę.
W trakcie spożywania posiłków nie pilnuje zasobów, a do miski brata zagląda dopiero wtedy, gdy ten od niej odejdzie. Na niskich stołach proponuję nie stawiać smacznych i pachnących przekąsek, gdyż ta spryciula, gdy tylko odwrócicie wzrok, zje co tylko uda jej się sięgnąć. Mimo tego nie wymusza jedzenia podczas posiłków dwunożnych domowników. Stosunek do psiego brata ma świetny, razem są jak tornado: Zabawy, szaleństwa, zaczepki a po wszystkim wspólna drzemka.
Trzeba pamiętać jednak że to TTB i to w 100%, a do tego trochę króliczek Energyzera, będzie tak długo zaczepiać i zachęcać do zabawy innego psa aż ten się złamie, jak nie będzie miał ochoty Żelka nie da mu odpoczynku, stąd czasami dochodzi do bójek, a Żelka pierwsza na pewno nie odpuści, przez to co jakiś czas kolekcjonuje drobne ranki i otarcia, radośnie się uśmiechając po całym zajściu. Przyszły opiekun musi to korygować i nie dawać jej się mocno nakręcać.
Co do innych psów „obcych” jest wprost idealnie. Żelka jest spokojna, chętna do poznawania innych zwierząt, nienachalna w kontaktach z nowopoznanymi. Na tych, którzy reagują szczekaniem lub warczeniem patrzy jak na wariatów i odchodzi.

Dzieci uwielbia, z wzajemnością. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że jak się nakręci, to może podgyzać, ale cały czas nad tym pracujemy. Nad pobieraniem smakołyków z ręki też, ale jest lepiej - zamiast całej ręki próbuje odgryźć tylko palce ??

Jest psem bardzo karnym i posłusznym. Bardzo przez duże B, najczęściej nie trzeba jej powtarzać drugi raz komendy i prosić o jej wykonanie. Na spacerach nie ciągnie, jest ciekawa świata i ma świetny kontakt z przewodnikiem. Trzeba tylko uważać, bo ten mały odkurzacz chętnie wciąga wszystko, co leży na ziemi i pachnie (niekoniecznie ładnie). Ma tendencję do zjadania odchodów innych zwierząt, dlatego trzeba jej pilnować. Mimo problemów ze stawami świetnie radzi sobie ze schodami, po których zeskakuje-najpierw przednie łapki, potem tylne, znów przednie i znów tylne. Taki kangurek. Jest to pies przeuroczy, istny kłębek miłości, radości i ciepła. Jak się raz spojrzy w jej oczy, to nie da się nie zakochać. Bo właśnie taka jest Żelka - pies stworzony do kochania!

Żelka waży 21 kg, nie jest psem dużych rozmiarów. W związku z małymi problemami z drogami moczowymi jest na diecie Urinary ma której musi pozostać już do konca życia, karma urinary lub karma premium i pasta luz żel, przyszły opiekun powinien wychodzić z nią też na częste, nawet krótkie spacery, ewentualnie chwilowe wypuszczenie na ogródek w miarę możliwosci gdyż zdarza jej się popuścić w domu (jest to bardzo rzadkie). Chęć wyjścia sygnalizuje szczypieniem, popiskiwaniem lub szczekaniem.
Żelka szuka domu, fajnego, troskliwego, raczej bez dużych przeszkód typu schody ponieważ ma stare zwyrodnienia w kolanach i stawy dają się u niej we znaki. Idealny byłby domek z ogródkiem lub mieszkanie z windą.
Szukasz psa, który normalnie zostanie jak Ty wychodzisz do pracy? Psa, który rozśmieszy Cię swoją osobowością. Bierz Żelkę, a nie będziesz żałować

Żelka przebywa obecnie w Goleniowie k. Szczecina i czeka na adopcje!
Kontakt: 501 797 018
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:501 797 018
informacje dodatkowe: