Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » znalazłem zwierzaka  » psy  » MOKKA - 6 mies. CZEKOLADOWE cudo o HIPNOTYZUJĄCYM spojrzeniu.

MOKKA - 6 mies. CZEKOLADOWE cudo o HIPNOTYZUJĄCYM spojrzeniu.

znalazłem zwierzaka
data zamieszczenia:16 04 2015, 18:44
data ważności:16 05 2015
zamieszczający ogłoszenie: Adopcja psa
Dane zwierzaka:
urodzony: 2014
miasto:kraków
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samica
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Mokka została odłowiona ze stada bezdomnych psów, które żyje gdzieś na mieście, teoretycznie mają swojego właściciela, ale tylko teoretycznie. Psy żyją w cieniu człowieka.

Mokka to ok. 6 mies. suczka, w tej chwili waży 13 kg i sięga prawie do kolana. Docelowo może być ok. 20 kg psem. Jest zjawiskowo umaszczona, ma cudownie czekoladowy kolor i piękne, hipnotyzujące wręcz oczy. Mokka z uwagi na tryb życia jaki prowadziła jest niezwykle mądra i zrównoważona jak na swój wiek, dojrzała i spokojna – o wiele bardziej, niż rówieśnicy w jej wieku. Musiała sobie w życiu radzić, nie miała czasu na beztroskie dzieciństwo, jej dzieciństwo to do niedawna była walka o życie. Teraz nadrabiamy, Mokka przebywa w domu tymczasowym, gdzie z małego, wylęknionego niedźwiadka powoli rozkwita i uczy się życia w rodzinie. Socjalizujemy ją ze światem, bo do tej pory żyła gdzieś między blokami, ludzi widywała tylko na odległość, jeden zawołał, drugi przegonił... Suczka uczy się czerpać przyjemność z obcowania z człowiekiem – do tej pory żyła obok.. Z każdym dniem jest coraz śmielsza, bez stresu pozwala sobie na coraz to bliższy kontakt z opiekunem. Jest bardzo ciekawa świata – właściwie każdego dnia robi zaskakujące postępy i powoli zapomina o przeszłości. Jest w domu tymczasowym z trzema innymi psami, które pokazują jej jak żyć. W domu cichutka i nienachalna. Na pewno idealnym byłby dla niej dom z drugim psem, który pomógłby jej otworzyć się w pełni. Suczka jest niezwykle mądra,
idealnie odnajduje się w stadzie, które uważnie obserwuje i czerpie od nich wzorce. Mokka już powoli cieszy się na widok człowieka, nieśmiało merda ogonem i nie patrzy zdziwiona jak człowiek ją głaszcze czy mizia – nie jest to jeszcze to co tygrysy lubią najbardziej, ale z każdym dniem jest coraz lepiej. Mimo, że zdecydowanie preferuje psie towarzystwo, to widać, że człowiek jest również dość ważnym elementem jej życia. Może nie specjalnie wylewnie, ale Mokka szuka w człowieku wsparcia, gdy już zaufa, jest psem jednego właściciela. Cierpliwie znosi zabiegi pielęgnacyjne już nie ucieka panicznie z kolan opiekuna, je z ręki. Grzecznie zachowuje się podczas jazdy samochodem. Pięknie przesypia cała noc.

Mokka przebywa w domu tymczasowym w Krakowie.

Odpchlenie: tak
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Sterylizacja: jak dorośnie
Czip: tak

Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
28-300 Jędrzejów, woj. świętokrzyskie
tel. 501 341 021 (po godzinie 15)
e-mail: soz@obrona-zwierzat.pl
www.obrona-zwierzat.pl
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:501341021
informacje dodatkowe: