Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » schroniska dla zwierząt  » Fundacja Zwierzę nie jest rzeczą
podaj łapę

(1)

oceń schronisko
(10.00)

Fundacja Zwierzę nie jest rzeczą

w serwisie od:20 01 2011, 22:20
Dane adresowe:
Batalionu "Skała" AK 8/36
31-273, Kraków
telefony:692 334 433
o schronisku:
Fundacja została powołana w celu zwalczania bezdomności i okrucieństwa wobec zwierząt.
Pod opieką fundacji znajduje się na stałe 21 koni. Nie wydajemy ich do adopcji, ponieważ warunki mieszkaniowe większości chętnych osób, nie pozwalają na przygarnięcie tak dużego zwierzęcia jakim jest koń. Staramy się koncentrować na uzyskaniu pomocy przy budowie schroniska dla tych dostojnych zwierząt, dzięki czemu mogą mieć zapewnioną godną i spokojna emeryturę.

Opiekujemy się średnio 25 - 35 kotami. Około 18 z nich mieszka u nas na stałe. Są półdzikie i nie nadają się już do oswojenia. Poza nimi mamy grupę kotów wyłapanych do sterylizacji i leczenia, dla których szukamy nowych domów. Ze względu na brak etatowych pracowników, staramy się nie przekraczać określonej liczby kotów.

Opiekujemy się również psami. W naszym przytulisku mieszka przeważnie około 7-8 dużych psów - owczarków kaukaskich. Są to głównie stare i schorowane psy, często z łatką "nieadopcyjny". Ale jeśli któryś z nich znajdzie nowy dom, na jego miejsce przyjeżdża następny.
Małe kundelki i psy, które szukają domów, umieszczamy w płatnym hotelu dla zwierząt, z którym współpracujemy. Zapewniamy im pobyt i opiekę weterynaryjną do czasu znalezienia przez nich nowych opiekunów.

Jesteśmy instytucją charytatywną, utrzymującą się jedynie z datków ludzi dobrej woli. Funkcjonujemy dzięki pracy wolontariuszy i ludzi o wielkim sercu.
podali łapę
odwiedzili
komentarze