Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » FIESTA
podaj łapę

()

oceń zwierzaka
(5.00)

FIESTA

psy
w serwisie od:31 08 2011, 16:00
opiekun Wolontariusz
Metryczka:
urodzony:1 4 2011
miasto:Koszalin
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samica
o zwierzaku:
FIESTA - jest ciągle jeszcze szczeniakiem. Nieco nieporadnym, bawiacym się pluszakami, bojącym się odkurzacza, łasym pieszczot i próbującym podgryzać domowe meble. Jak większość szczeniąt...
Tyle, że większość szczeniąt ma inny początek życia. Bezpieczne, odchowane i odkarmione - wprost od hodowcy trafiają do nowego domu. Wyczekane, wyproszone przez dzieci, powitane jako nowy członek rodziny, na które czeka miękki kocyk, zabawki, miski, a przede wszystkim nowi, kochający właściciele.
Ale są też szczeniaki, które na początku życia zaliczają falstart. Jak Fiesta.
Fiesta na skutek ludzkiej głupoty i bezmyślności została wraz z całym miotem szczeniąt podrzucona do schroniska. Tam zachorowały wszystkie, na parwowirozę - chorobę, której większość schroniskowych szczeniąt nie przeżywa. Fiesta przeżyła... jedyna z miotu, zabrana w ostatniej chwili ze schroniska - choć weterynarze, walcząc przez dwa tygodnie o jej życie, nie dawali jej zbytnich szans.
Fiestę w tamtym czasie można opisać krótko: kości obciągnięte skórą. Była zbyt słaba, żeby bawić się z innymi zwierzętami. Zbyt przestraszona, zeby lgnąć do człowieka z ufnością typową dla szczeniaka.
Smutny to widok, szczenię, które nie zachowuje się jak szczenię.

Fiesta trafiła do domu tymczasowego.
Tutaj nadrabia stracony czas.
Wyrasta na pięknego psa, dość dużego ( obecnie mierzy 50 cm w kłębie, a jeszcze z pewnością trochę urośnie).
Coraz częściej bawi się beztrosko, coraz chętniej przybiega do obcych ludzi, dobrze odnajduje się wśród innych psów oraz kotów. Lgnie do tymczasowych opiekunów, dumnie maszeruje z piszczącymi zabawkami w pysku. Ciągle nie jest zdecydowana, czy rosnące zęby wypróbowywać na surowej marchewce, czy na domowym antycznym fotelu.
Nadal jeszcze drzemie w niej szczeniak, który "przeprasza, że żyje". Przy byle skarceniu wywraca się poddańczo brzuchem do góry. Boi się przemocy, nawet tej wyimaginowanej - traci wtedy grunt pod nogami i szuka ratunku u opiekuna.
Mimo podobieństwa do psa myśliwskiego - nie będzie miała jego tupetu ani przebojowości.
Ale jeśli chcecie mieć psa, dla którego będziecie całym światem - bo Fiesta pokocha Was, jak mało który pies; i jeśli szukacie psa, któremu chcecie pomóc i wynagrodzić złe życie... Zadzwońcie.

Fiesta ma 5 miesięcy.
Przebywa w domu tymczasowym w Koszalinie.
Kontakt:
Kinga kom. 600-870-571
mail: adoptujpsa.koszalin@gmail.com
najnowsze komentarze