Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » Lusia
podaj łapę

()

oceń zwierzaka
(5.00)

Lusia

psy
w serwisie od:11 09 2012, 11:32
właściciel Foksikowa
Metryczka:
urodzony: 2011
miasto:Wrocław
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samica
o zwierzaku:
Fundacja Dwa Plus cztery przedstawia swoja podopieczną - Lusię.
Tę psinkę zgłoszono nam z prośbą o odłowienie i przekazanie schronisku. Na miejscu okazało się, że suczka ma na brzuchu wielki guz. Wstępne podejrzenie: nowotwór.
I wtedy zdarzyła się rzecz bardzo wzruszająca. Grupka zebranych nad pieskiem lokatorów okolicznego bloku, powiedziała stanowcze "nie" w obawie przed losem psa z rakiem w schronisku. O północy podjęto decyzje na dobre i na złe. Zostaje na zasadach Domu Tymczasowego u jednej z Pań mieszkającej w pobliżu, pod opieką fundacji. Mimo zagrożenia długotrwałym leczeniem, nieadopcyjności, mimo fochów kota Staszka, psinka dostała szansę. Takie postawy przywracają wiarę w ludzi.
Po badaniach okazało się, że to jednak nie nowotwór, ale przepuklina. A wyciek ropny, to nie ropomacicze , a zapalenie dróg moczowych :)
Po wielu próbach różnych psich imion, suczka wybrała sobie imię Lusia, dostała domek tymczasowy pod Wrocławiem do listopada, a my naprawiliśmy jej zdrowie. Została zoperowana, wraz ze sterylizacją. Jest już w pełni zdrowa.
Jest młodym, nieco ponad rocznym mieszańcem Jack Russel Terriera.
Rezolutna, mądra, dobrze wychowana, bardzo towarzyska, grzeczna, aportująca. Nie kopie dołów w ogrodzie, śpi grzecznie na swoim posłaniu, wie co znaczy słowo: nie, zostań. W samochodzie jest spokojnym pasażerem, w domu zostaje sama. Nie goni kotów, raczej jest nimi na przemian zainteresowana i nieśmiała. Może zamieszkać z innym psem, a nawet z sunią. Z rezydentką w Domu Tymczasowym, labradorką Klarą, śpią przytulone, dzielą się jedzeniem. Kontakt: 694 795 026
najnowsze komentarze