Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » Młodziutka i żywiołowa Koda w typie owczarka szuka domu
podaj łapę

()

oceń zwierzaka
(5.00)

Młodziutka i żywiołowa Koda w typie owczarka szuka domu

psy
w serwisie od:14 09 2012, 11:48
właściciel aeriel
Metryczka:
urodzony: 2011
miasto:Katowice
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samica
o zwierzaku:
Koda jest ok. 1,5-roczną suczką w typie rasy owczarek niemiecki (nie ma rodowodu, ale z wyglądu jest podobna do owczarka). Jest wysoka i ma szczupłą budowę ciała (mierzy 57 cm w kłębie i waży 19 kg). Sunia jest bardzo żywiołowa i energiczna, dlatego powinna trafić do domu z ogrodem lub do osób, które zapewnią jej odpowiednią dawkę ruchu. Jest zawsze chętna do zabawy zarówno z innymi suczkami jak i psami.

Koda lubi też kontakt z ludźmi - sama podchodzi do nich domagając się pogłaskania czy przytulenia. Podczas spacerów często zwraca uwagę na opiekuna. Mimo praktycznie ciągłego bycia w ruchu nie zdarza jej się ciągnąć smyczy, co bez wątpienia jest jej zaletą. Sunia ma piękną sierść, która nie wymaga większej pielęgnacji, jedynie czesania w okresie linienia.

Niestety Koda ma lęk separacyjny - oznacza to, że nie potrafi zostawać sama w domu, pod nieobecność domowników niszczy rzeczy. Jest to zachowanie typowe dla psów, które bardzo się stresują tym, że zostały same w zamkniętym pomieszczeniu, Koda prawdopodobnie obawia się porzucenia, boi się, że właściciel, który wyszedł, już po nią nie wróci. Stres i strach znajdują ujście w gryzieniu i żuciu przedmiotów, które domownicy pozostawili w domu. Kody można nauczyć przebywania samej w domu, ale wymaga to cierpliwości i czasu poprzez wychodzenie na zaledwie kilka minut i stopniowe wydłużanie czasu swojej nieobecności.

Sunia bardzo potrzebuje domu pełnego miłości i cierpliwości, który da jej czas na oswojenie się z nową sytuacją.
Jest zaszczepiona, odrobaczona, dostanie też bon na darmową sterylizację. W sprawie adopcji prosimy dzwonić na numer. 502-143-789. Katowice.
najnowsze komentarze
kto mnie odwiedzał