Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » Vera
podaj łapę

(9)

oceń zwierzaka
(9.00)

Vera

psy
w serwisie od:02 05 2010, 19:49
opiekun
Metryczka:
urodzony: 2006
miasto:Kraków
klasyfikacja: » terrier (grupa FCI 3) » teriery typu bull » American Staffordshire Terrier
płeć:samica
o zwierzaku:
Piekła doświadczyła przynajmniej parokrotnie, o przedsionek nieba nawet się otarła.
4 letnia, prześliczna Vera około 2 lat temu trafiła po ciężkim wypadku do schroniska. Jej stan był katastrofalny.
Pogruchotana miednica i paraliż łapek nie wróżyły niczego dobrego.
Jakimś zrządzeniem losu (a może takie było jej przeznaczenie?) operacja przyniosła rezultaty przechodzące najśmielsze oczekiwania.
Vera wróciła do żywych, stanęła o własnych siłach.
Jedyną pozostałością, czymś, co nie pozwala zapomnieć o przeszłym, bolesnym zdarzeniu, a i czymś, co udaremnia jej opuszczenie schroniskowych bram, jest problem z czynnościami fizjologicznymi.
Ludzie, których ta miła, sympatyczna, zrównoważona i bardzo kontaktowna sunieczka urzeka całą sobą, z chwilą, gdy poznają prawdę o niej, odwracają się w milczeniu i... dają szansę innemu psu. Nie jej, choć tak bardzo garnie się do człowieka, zabiega o jego uwagę, łaski, pieszczoty, swą postawą zdradzając, jak bardzo jej zależy na jego zadowoleniu. Na próżno daje do zrozumienia, że chce i może jeszcze więcej, w tym i uczyć się pod dyktando upatrzonego, nowego pana.
Ten i ów pan staje się tylko panem z doskoku, na chwilę, kimś, kto mniej, czy bardziej świadomie rozbudza w suni nadzieję i w jednej chwili gasi ją w zarodku.
Stęsknione stworzenie wyczekuje więc następnego i tego wyczekiwania nie ma końca.
Vera, poza tym, co zostało tu nakreślone jest zdrową (zaszczepioną, odrobaczoną i wysterlizowaną) sunią, idealnie chodzącą na smyczy, zachwycającą urodą i inteligencją. Wobec ludzi łagodna jak baranek mozolnie próbuje torować sobie drogę ku.... No właśnie, ku czemu? Jak miałby wyglądać dom, który nigdy jej nie odrzuci, nie odda, nie zrani tym rodzajem dotkliwej zdrady, jakiego już doświadczyła?
Vera z powodzeniem odnajdzie się w warunkach zewnętrznych, nie na łańcuchu lecz w dobrze ocieplonej budzie, mając okazję do swobodnego wybiegania się.
najnowsze komentarze